SEÇİMLERDE EĞİTİME VE BİLİME ÖNEM VERMEYENLERE NİYE OY VERMEMELİYİZ?GÜVEN EROZYONU VE MEB İN İFLASIHAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI “BİZİM İNANCIMIZDA KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİDİR ANCAK BAZILARI KENDİLERİNİ İMTİYAZLI MÜSLÜMAN OLARAK GÖRÜYOR.”ACIBADEM- ACIPAYAM’ DA BİR MÜDÜR

1 MAYIS’TA TAKSİM’DEYİZ

07-04-2018 08:54 - SENDİKA

Tüm dünya emekçileri, emeğin ve üretenlerin uğradığı haksızlıklara, zulme ve sömürüye karşı, Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’lar da alanlarda bütünleşmekte ve hakları için meydanlara çıkmaktadırlar.
Bu uluslararası birliğin, mücadelenin ve dayanışmanın bir parçası olan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak bizler de; 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz.
AKP hükümeti; işsizliği önleyecek yatırım, üretim ve istihdam alanları açmak yerine özelleştirmeler yoluyla yoksulluğu ve işsizliği artıracak politikalar gerçekleştirmektedir. 
Ülkemizin var olan sanayi kuruluşları ve fabrikaları özelleştirme adı altında yabancı ve yerli işbirlikçi sermayeye satılmaktadır. En son Şeker Fabrikalarının da özelleştirilmesiyle de Cumhuriyetin tüm fabrikaları kapatılma noktasına getirilmiştir.
Memurun iş güvencesinin kaldırılmak istendiği, esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itildiği, hükümetin kapı kulu yapılmaya çalışıldığı, işçinin taşeron çalışmaya mahkum edildiği, kıdem tazminatına göz dikildiği, örgütsüz olmanın dayatıldığı, çiftçinin üretemez noktaya getirildiği,  esnafın vergi yükünün altında ezildiği, emeklinin açlık ve sefalete terk edildiği, gençliğin işsizlikle boğuştuğu bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız.
Emekçilerin adeta katliam boyutuna varan ölümlerinin yaşandığı, yaşamın işçiler ve emekçiler için çekilmez hale geldiği, milyonlarca işçimizin iş güvencesinden yoksun ve çok düşük ücretle çalışmak zorunda kaldığı ağır şartlar yaşanmaktadır.
Tüm bu nedenlerle 1 Mayıs emekçiler için vazgeçilmez bir alandır.
Ülkemizin ve geleceğimiz adına kaygı verici gelişmelerin yaşandığı bir süreçte, Taksim’de olmak daha da anlamlı olacaktır. Çünkü emperyalizm ve ülkemizdeki işbirlikçileri, emekçilerin Taksim'de bir araya gelmesinden ve gücünün farkına varmasından korkmaktalar.
Kamu emekçileri ve işçi sınıfı ayrımı yapmadan sendikal hak ve özgürlüklere, yapılan tüm saldırılara karşı hep birlikte 1 Mayıs’ın simgesi Taksim’de olacağız.
Sınıf bilinci ile emeğimize, ulus bilinciyle vatanımıza, yurttaş bilinciyle cumhuriyetimize sahip çıkma mücadelesi veren Birleşik Kamu İş Konfederasyonu olarak; 1 Mayıs’ı kitlesel kutlamak ve taleplerimizi ortaklaştırmak amacıyla tüm emekçileri; 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günün'de, Taksim’de kol kola, tüm Türkiye’de omuz omuza birlikte olmaya, güçlerimizi birleştirmeye davet ediyoruz. (06.04.2018)
TAKSİM 1 MAYIS'DIR, 1 MAYIS TAKSİM'DİR!
YAŞASIN 1 MAYIS!
YAŞASIN BİRLEŞİK KAMU-İŞ!
 
Mehmet BALIK
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu
Genel Başkanı
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler