EĞİTİM AMA NASIL BİR EĞİTİM ?ÖĞRETMENE ŞİDDETE KAMU DAVASI AÇILMALIDIR!SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN YÖNETMELİĞİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMATÜRK MİLLETİNİN BAHAR BAYRAMI; YENİGÜN/ NEVRUZ KUTLU OLSUN..!MEB' İN 11 BİN DERSLİK AÇIĞI NASIL KAPANIR ?DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKENLİSEYE GEÇİŞ BİLMECESİ : BU YAZ SICAK GEÇECEKMİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”

24 KASIM VE ÖĞRETMEN

24-11-2017 15:05 - YAZARLAR

Gün olur asra bedel olur diyor ya Cengiz Aytmatof. Öğretmeni bir gün hatırlayınca ortalık güllük gülistanlık olur sanıyor canım büyüklerimiz!..

Yılda bir gün hatırlanan diğer günlerde hedefe konan ilgisiz ilgili herkesin ateş ettiği bir hedef tahtasıdır öğretmen.

Bir gün Eminönü Yeni Cami Camii meydanında güvercin olup yem bekler bir başka gün üç ay yatar haftada 15 saat derse girer maaş artışını bekler olur ağalarca öğretmen!..

Bir gün haydi veliler Bimer e şikayet edin öğretmeni denilir, bir başka gün Alo 147 ne güne duruyor denilir veliye!..

Bir öğretmen öğrenciye hişt deyince çarşaf çarşaf gazete köşelerine dökülür öğretmen, dövülüp kanlar içerisinde görünmez olur öğretmen!..

Bir gün veli ve öğrenci amir kılınır öğretmene haydi not verin denilir bir başka gün öyle demek istemedik denilir öğretmene!..

Bir gün öğretmenlik mesleği kutsaldır bir başka gün memursunu arkadaş denilir ve hep eli öpülesi sırtı dövülesi olur öğretmen!..

Türk Eğitim Genel Başkanı Sayın İsmail Koncuk sosyal medya hesabında öğretmene sordu: Bakan Bey den gerçekleşmesini istediğiniz üç talebinizi yazın diye!.. Bir dokundu bin ah işitti öğretmenden.

Önce itibar dedi öğretmen, lütfen öğretmen olduğumuzu geleceği şekillendirdiğimizi, yeni nesillerin bizim eserimiz olduğunu unutmayın dedi öğretmen.

Sonra şu sözleşmeli saçmalığından vazgeçin ve öğretmene mülakatı iptal edin çünkü büyük haksızlık yapıyorsunuz diye sitem etti öğretmen!..

Ek göstergemiz 3600 olsun istedi ve az kazanıyorum çok vergi veriyorum adaletli olun dedi öğretmen!..

Yönetici atarken sendikal ayrım yapmayın liyakatli olanları atayın, mülakatı burada da kaldırın dedi öğretmen!..

Eğitimi yazboz tahtasına döndürmeyin, bir karar alırken lütfen bizim fikrimizi de sorun dedi öğretmen!.. Liste uzayıp durdu.

Kimi kariyer basamakları ne oldu kimine verdiniz kimine vermediniz dedi kimi özel meslek liselerine verdiğiniz teşviki devlet okullarına da verin dedi!.. Kimi il emri kimi ilçe emri tayinleri istedi

Kimi iş güvenceme dokunma dedi, kimi ekmeğime!.. Sıraladıkça sıraladı öğretmen. Bir dokunuldu bin ah işitildi canım öğretmenden!..

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü ben görünmez değilim. Ne olur beni yalnız bugün değil her gün görün dedi öğretmen!..

Ne diyelim öğretmenim seni her gün görmeyenler utansın ve tüm günlerin kutlu olsun!..

Remzi ÖZMEN


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler