ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ BAŞLADI!MEB'DEN BOŞ KALAN 540 KADROYA ÖĞRETMEN ATAMASI!SINAVLAR UNUTULDU MU ?YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE MEB ARTIK YÖNETİLEMEZ DURUMDADIRÖVÜLENLER, ELEŞTİRENLER, SUÇLANANLAR KİM NE? YKS NİN ÖRNEK SORULARI YAYINLANDILİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMLERİ SON HALİNİ ALDI MI ?SÖZLEŞMELİ DRAMBELİRSİZLİKLER GİDERİLMELİDİREĞİTİM,EĞİTİM, İLLE DE EĞİTİM !GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİHASANKEYFLİ MUHAMMED USTA...BAKAN'DAN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI AÇIKLAMASIBAKAN YILMAZ'DAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!
Yazı Boyutu : A+ A-

24 KASIM VE ÖĞRETMEN


24-11-2017 15:11:47


Remzi ÖZMEN

Gün olur asra bedel olur diyor ya Cengiz Aytmatof. Öğretmeni bir gün hatırlayınca ortalık güllük gülistanlık olur sanıyor canım büyüklerimiz!..

Yılda bir gün hatırlanan diğer günlerde hedefe konan ilgisiz ilgili herkesin ateş ettiği bir hedef tahtasıdır öğretmen.

Bir gün Eminönü Yeni Cami Camii meydanında güvercin olup yem bekler bir başka gün üç ay yatar haftada 15 saat derse girer maaş artışını bekler olur ağalarca öğretmen!..

Bir gün haydi veliler Bimer e şikayet edin öğretmeni denilir, bir başka gün Alo 147 ne güne duruyor denilir veliye!..

Bir öğretmen öğrenciye hişt deyince çarşaf çarşaf gazete köşelerine dökülür öğretmen, dövülüp kanlar içerisinde görünmez olur öğretmen!..

Bir gün veli ve öğrenci amir kılınır öğretmene haydi not verin denilir bir başka gün öyle demek istemedik denilir öğretmene!..

Bir gün öğretmenlik mesleği kutsaldır bir başka gün memursunu arkadaş denilir ve hep eli öpülesi sırtı dövülesi olur öğretmen!..

Türk Eğitim Genel Başkanı Sayın İsmail Koncuk sosyal medya hesabında öğretmene sordu: Bakan Bey den gerçekleşmesini istediğiniz üç talebinizi yazın diye!.. Bir dokundu bin ah işitti öğretmenden.

Önce itibar dedi öğretmen, lütfen öğretmen olduğumuzu geleceği şekillendirdiğimizi, yeni nesillerin bizim eserimiz olduğunu unutmayın dedi öğretmen.

Sonra şu sözleşmeli saçmalığından vazgeçin ve öğretmene mülakatı iptal edin çünkü büyük haksızlık yapıyorsunuz diye sitem etti öğretmen!..

Ek göstergemiz 3600 olsun istedi ve az kazanıyorum çok vergi veriyorum adaletli olun dedi öğretmen!..

Yönetici atarken sendikal ayrım yapmayın liyakatli olanları atayın, mülakatı burada da kaldırın dedi öğretmen!..

Eğitimi yazboz tahtasına döndürmeyin, bir karar alırken lütfen bizim fikrimizi de sorun dedi öğretmen!.. Liste uzayıp durdu.

Kimi kariyer basamakları ne oldu kimine verdiniz kimine vermediniz dedi kimi özel meslek liselerine verdiğiniz teşviki devlet okullarına da verin dedi!.. Kimi il emri kimi ilçe emri tayinleri istedi

Kimi iş güvenceme dokunma dedi, kimi ekmeğime!.. Sıraladıkça sıraladı öğretmen. Bir dokunuldu bin ah işitildi canım öğretmenden!..

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü ben görünmez değilim. Ne olur beni yalnız bugün değil her gün görün dedi öğretmen!..

Ne diyelim öğretmenim seni her gün görmeyenler utansın ve tüm günlerin kutlu olsun!..

Remzi ÖZMENYAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler