BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ

ALGILARLA YÖNETİLİYORUZ!

11-07-2017 19:54 - YAZARLAR

Yıl 2009 18 Mart. Edirnekapı Şehitlikte Aydınlar Ocağı dahil birkaç sivil toplum kurluşuyla birlikte şehitlerimizi anıyoruz. Doğu Perinçek’te duymuş olmalı ki program başladıktan birkaç dakika sonra oraya geldi. Malum medya yayın organları haftalarca Kamu Sen afişleriyle birlikte Doğu Perinçek’in olduğu kareyi göstererek bunlar Ergenekoncu onlarla birlikte iş tutmaktadırlar. Okullar da dolaşan malum sendika bunlar başörtüsü düşmanı din düşmanıdır diyerek algı oluşturmaya çalıştılar.
Yıl 2010 Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kendisine gelen belgeleri göstererek KPSS de usulsüzlük yapıldığını söyledi. Malum çevreler yine topyekün hücuma geçtiler. Bunlar Ergenekonculara hizmet ediyor, hükümeti yıpratmaya çalışıyor. Neredeyse Kamu Sen i suçlayarak işin faili göstermeye çalıştılar.
Yıl 2010 Ergenekon süreci tüm hızıyla sürüyor, Şemdin Sakıkın gizli tanık olarak dinlendiği anlatılıyor ve kozmik odaya giriliyor. Yapmayın etmeyin diyenlerin tamamı Ergenekoncu oluyor siyasetçilerden iktidardakiler Ergenekon savcısı, muhalefet ise avukatı oluyor. Basın üzerinde algı oluşturmak tüm hızıyla sürüyor.
Yıl 2013 Çözüm süreci için akil insanlar listesi oluşturuluyor. Bu zatlar adeta Anadolu’yu gezip halkı PKK nın masum olduğuna inandırma görevini üstlenmişlerdi. Kamu Sen Genel Başkanı na teklif gelmişti fakat o redetmişti. Kuşkusuz milliyetçi taban bu konuda rahatsızlığını her fırsatta dile getirip tepkisini açıkça ortaya koymaktaydı. Kimi illerde Kamu Sen’in öncülüğünde ciddi tepkiler ortaya konulmuş ve bu zatlar konuşturulmamıştı. O zaman da bu adamlar kandan besleniyor, anaların ağlamasını istiyor gibi algı oluşturmak için yüzlerce yalan ve iftira malum çevrelerce dillendiriliyordu.
Yıl 2014 ; Algı dersane yasasıydı. Çocuklarınızı sümürüyorlar, dersaneleri kapatıp kursları biz vereceğiz ve paranız cebinizde kalacaktır. Yasa bir çıktı ki içinde yok yoktu. Bütün okul kurum yöneticileri görevden alınmıştı. Yine algı sağ ile yapılmış yumruk sol ile vurulmuştu. 
Milli Eğitim Bakanı itiraf ediyor, öğretmen alımlarında mülakatlarla ilgili bir takım düzenlemeler yapmalıyız. Aynı bakanlık bugüne kadar on üç yönetici atama yönetmeliği değiştirmiş. Ne yazık ki her biri için kusursuz demiş algı oluşturmuş sonra çok kusurlu görmüş ve değiştirmiştir.
Ülke bu süreçlerle algılarla halkı yönlendirmek olmayanı varmış gibi göstermek oyunlarıyla birçok bedel ödeterek bugünlere geldik. 15 Temmuz sonrası biraz olsun temiz toplum olma umutları taşıyorduk. Ancak görüyoruz ki algı operasyonları tüm hızıyla devam etmektedir.
Yıl 2017; Son olarak CHP Maltepe de bir miting yaptı. Mitinge katılan sayılar arasında o kadar çelişkili açıklamalar var ki şaşırmamak elde değildir. Gökçek’e göre seksen bin, Dilipak’a göre yüz on bin, Vali ye göre yüz yetmiş beş bin, CHP ye göre bir milyon altı yüz bin kişi katılmıştır. Her zaman olduğu algı ile toplum yönlendirilmeye çalışıyor. Bu konuda bile algı oluşturmak toplumu aldatmak yarışı bırakılmamıştır.
Sonuç olarak yapılan her yanlışı halka bu aluyül aladır demesini çok iyi beceren başkasının kötüdür-yanlıştır demesine kulak tıkayan ve halka bu yanlışları doğru kabul ettiren yine aynı yanlışlarını düzeltirken de algı yoluyla kahramanlaşan bir anlayışla karşı karşıyayız. Yani yanlışını da doğrusunu da alkışlatabilecek mahir ve algı konusunda uzman bir anlayış!..

Remzi Özmen

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler