TBMM'DEN ÖĞRENCİLERE MAAŞ MÜJDESİ!YENİ MÜFREDAT BAYRAM SONRASI AÇIKLANACAK!PKK,KAÇIRDIĞI ÖĞRETMENİ ŞEHİT ETTİ..ÜNİVERSİTE KONTENJANLARINDA 58 BİN ARTIŞ MÜJDESİ!MEMURLARIN YENİ MAAŞLARI BELLİ OLDU!PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ EN İYİ OKUL EN UZAKTAKİ Mİ EN YAKINDAKİ Mİ?''ÖĞRETMENE,ÖĞRENCİ VE VELİNİN NOT VERMESİ TAM BİR AYIPTIR''ÖĞRETMENLERE PSİKOLOJİ TESTİ GELİYOR!ADALET NALINCI KESERİ OLUNCA!..ÇIĞIRTKANLAR, GÜVEN VE UMUT KUR'AN KURSLARININ EĞİTİM KALİTESİ ARTTIRILMALILYS-3 TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORULARINDAKİ GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİKLİKLERMEMURLARA SAKAL VE KOT PANTOLON SERBEST OLACAK!KPSS-2017/6 TERCİH KILAVUZU YAYINDA!

ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!

14-06-2017 08:02 - YAZARLAR

 
ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!
 
                Vakıf demek; asırlardır kişilerin kendi malını, mülkünü veya mülkünün bir parçasını sürekli yardım amacıyla hukuka uygun olarak vererek kurdukları hayırlı kuruluşlardır. Amaçları ise; dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, mağdurların ihtiyaçlarını giderme, geçmişi geleceğe taşımadır. Nereden bakarsanız bakın vakıfların kuruluş amaçlarının hizmet olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki; şimdilerde çevremize baktığımızda şu okul şu cemaatin, bu hastane bu cemaatin. Şu yurt şu cemaatin, bu tatil beldesi bu cemaatin. Cemaatler yükselmenin ve zengin olmanın aracı olmuştur. Eğer güçlü bir cemaatin üyesi olduğunuzda önünüz açılıyor. Daha doğrusu cumhuriyetin değerleri örselenirken, cemaatlerin sesi yükseliyor. Bu durumda da yeni cemaatler (gerçek işlerinden uzak) ortaya çıkıyor. 
Son dönemlerde vakıflar arasında bir vakıf var ki gündemden düşmeyen. Bazen okul yurtlarında duyulan kötü örnekler de, bazen başka şeyler de. Her şeyden önemlisi de kısa zamanda bu kadar büyük güce erişen, gökdelen binaları ve siyasi gücü ile ise öne çıkan bir vakfı. Düşünebiliyor musunuz, artık milli eğitimde ağırlığı çok fazla hissedilen bir vakıf. Milli eğitime programlar düzenleyebiliyor, öğretmenlere çalıştaylar hazırlayabiliyor. Her şeyden önemlisi bu cüreti bulabiliyor. Zaman zaman toplantılarında öğretmenlerin zorunlu katılmalarını sağlıyor. Bir örnek verecek olursak, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştay düzenleyecekler. Belki yarın milli eğitim programlarına da karışacaklar. Eskiden vakıflar fakir-fukaraya yardım ederlerdi, şimdi ise başta bu vakıf olmak üzere tüm vakıfların rant peşinde oldukları ortadadır. Vakıfların görevleri bu olmamalı bence. Bir vakfın siyasete karışması ne kadar doğru? İşte bu vakıf, siyasetin içindedir.  Sayfasında siyasi davrandığı açık seçik belli oluyor. Aslında bu vakıflar, eskiden her kesimin güvenin kazanan, itibar sahibi vakıflar için bir kara leke olarak sırıtmaktadır. Peki, bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın bunlara her fırsatta imkân tanımasına ne demeli acaba? Ülkemiz vakıf ve cemiyetler cenneti haline dönmüş durumda. Bir cemaat (FETO) gitti yerine belki birkaç tane geldi. Aslında cemaatlere kontrollü evet, holding olmalarına hayır,  siyaset yapmaları ise mutlaka reddedilmelidir.


Sami ÇELİK
 
 
 
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUN NEDİR ?


Öğretmen Atamaları
Boş geçen dersler
Sınav sistemi
Temel Liseler
Çalışanların Sosyo-ekonomik durumu

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Yeni Projeler