HAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI “BİZİM İNANCIMIZDA KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİDİR ANCAK BAZILARI KENDİLERİNİ İMTİYAZLI MÜSLÜMAN OLARAK GÖRÜYOR.”ACIBADEM- ACIPAYAM’ DA BİR MÜDÜRDEDE KORKUT HİKAYELERİNDE DEĞERLER EĞİTİMİVELİLERE ÇAĞRI !..

ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!

14-06-2017 08:02 - YAZARLAR

 
ARTIK VAKIFLAR İÇİMİZDE!!!
 
                Vakıf demek; asırlardır kişilerin kendi malını, mülkünü veya mülkünün bir parçasını sürekli yardım amacıyla hukuka uygun olarak vererek kurdukları hayırlı kuruluşlardır. Amaçları ise; dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, mağdurların ihtiyaçlarını giderme, geçmişi geleceğe taşımadır. Nereden bakarsanız bakın vakıfların kuruluş amaçlarının hizmet olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki; şimdilerde çevremize baktığımızda şu okul şu cemaatin, bu hastane bu cemaatin. Şu yurt şu cemaatin, bu tatil beldesi bu cemaatin. Cemaatler yükselmenin ve zengin olmanın aracı olmuştur. Eğer güçlü bir cemaatin üyesi olduğunuzda önünüz açılıyor. Daha doğrusu cumhuriyetin değerleri örselenirken, cemaatlerin sesi yükseliyor. Bu durumda da yeni cemaatler (gerçek işlerinden uzak) ortaya çıkıyor. 
Son dönemlerde vakıflar arasında bir vakıf var ki gündemden düşmeyen. Bazen okul yurtlarında duyulan kötü örnekler de, bazen başka şeyler de. Her şeyden önemlisi de kısa zamanda bu kadar büyük güce erişen, gökdelen binaları ve siyasi gücü ile ise öne çıkan bir vakfı. Düşünebiliyor musunuz, artık milli eğitimde ağırlığı çok fazla hissedilen bir vakıf. Milli eğitime programlar düzenleyebiliyor, öğretmenlere çalıştaylar hazırlayabiliyor. Her şeyden önemlisi bu cüreti bulabiliyor. Zaman zaman toplantılarında öğretmenlerin zorunlu katılmalarını sağlıyor. Bir örnek verecek olursak, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştay düzenleyecekler. Belki yarın milli eğitim programlarına da karışacaklar. Eskiden vakıflar fakir-fukaraya yardım ederlerdi, şimdi ise başta bu vakıf olmak üzere tüm vakıfların rant peşinde oldukları ortadadır. Vakıfların görevleri bu olmamalı bence. Bir vakfın siyasete karışması ne kadar doğru? İşte bu vakıf, siyasetin içindedir.  Sayfasında siyasi davrandığı açık seçik belli oluyor. Aslında bu vakıflar, eskiden her kesimin güvenin kazanan, itibar sahibi vakıflar için bir kara leke olarak sırıtmaktadır. Peki, bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın bunlara her fırsatta imkân tanımasına ne demeli acaba? Ülkemiz vakıf ve cemiyetler cenneti haline dönmüş durumda. Bir cemaat (FETO) gitti yerine belki birkaç tane geldi. Aslında cemaatlere kontrollü evet, holding olmalarına hayır,  siyaset yapmaları ise mutlaka reddedilmelidir.


Sami ÇELİK
 
 
 
 

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler