TÜRK EĞİTİM SEN'DEN EĞİTİM SORUNLARI RAPORUKARNE KARNE SÖYLE BANA, BAŞARISIZ OLAN KİM?MEB GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNE JET DAVA!BATI'YA EĞİTİM GÖÇÜİYİ ÖĞRENCİLER NEREDE HATA YAPIYOR?MEB'DEN KURUMSAL E-POSTA UYARISI! CEMAL SÜREYA MALTEPE'DE ANILDI MALTEPE’DE 4 YILDA 45 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ MALTEPE'DE 4 YILDA BİNLERCE KİŞİYE SOSYAL DESTEK SAĞLANDIMALTEPE'DE 4 YILDA 4 BİN ÇOCUK YÜZME ÖĞRENDİ!“AİLE SAATİ” İLE AİLENİZİ KORUYUNBİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!..DEVLET CİDDİYETİ BEKLİYORUZ!..ARİF NIHAT ASYA ÖLÜMÜNÜN 43.YILINDA DOĞDUĞU KÖYDE ANILDI ...TÜRK EĞİTİM-SEN BAYRAK ŞAİRİ A.NİHAT ASYA YI ANIYOR ...
Yazı Boyutu : A+ A-

BU AÇIKLAMALAR HÜKÜMSÜZDÜR!..


19-03-2017 22:03:19


Remzi ÖZMEN

Sayın Başbakan açıklama yapmış. Memurun iş güvencesinin teminatı benim diye. Bunu bir okulun öğretmenler odasında anlatınca öğretmen arkadaşlardan biri, peki Sayın Başbakan’ın iş garantisi var mıdır, diye sordu. Tabi ki bu cevabın ardından öğretmenler odasında kahkahalar eksik olmadı. Bize göre de iş garantisi yoktur.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Erzurum Kamu Sen il binasını ziyaret ederek şu açıklamayı yapmış. Efendim sendikal ayrım asla hoş görülemez. Bu şekilde hareket eden olursa hemen bize haber verin. Sayın Akdağ’ın iş garantisi var mı yok mu onu bilmiyoruz. Ancak Sağlık Bakanlığında ki kadrolaşmanın Milli Eğitim den aşağı kalır hiçbir yanının olmadığı herkesin malumudur. Üstelik sendikayı bile aşarak belirli bir cemaat yapılandırılması olduğu basında sıkça yazılmaktadır. Peki Sağlık Bakanı ayrım yapanlardan hesap sorma işini nereden ve kimden başlatmalıdır?

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz da diyor ki eskiden bakanlar bürokratlardan yaka silkeleyip istifa ediyorlardı. Kesinlikle doğrudur. Çünkü eskiden bürokrat devlet adamı siyasetçi de siyasetçiydi. Sonuçta bürokrat yetişmiş konusunda yetkin ve uzmandı. Bakanlık hakkında zerre kadar bilgisi olmayan bakanın yanlışlarına karşı çıkıyordu. Sayın İsmet Yılmaz bunu söylerken bana öyle geliyor ki kendi müsteşarının bir önceki bakan döneminden kalma olduğunu unutmuş. Bir de bugün için bakan hangi yetkilere sahiptir bilen beri gelsin. Müsteşar veya bürokrasi hazırlıyor bakan sadece onay veriyor. Yani geçmişin hatalarını söyleyen Sayın Bakan lütfen bir de aynaya bakın diye sormak lazımdır.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir diyorlar. Devlet kadrosun dışında kalanların nasıl zenci ya da Kızılderili muamelesi yapıldığını, sendikal ayrımcılığın nasıl tavan yaptığını bilmeleri pek mümkün değildir. Gelin bir de yakından görün. Nasıl ki asker içeri atılırken intihar eden ya da kahrından ölen varsa aynı durum Milli Eğitim, Sağlık, Diyanet ve diğer kurumlarda da yaşandı. Sendikalarda listeler hazırlandı mülakat komisyonların verildi. Bunlar yakalandığı halde hukuk adına hiçbir icraat yapılmadı. Mahkeme kazanan kişilerin hakları iade edilmedi. Tekrar mülakat salonlarında sahneler kuruldu, perdeler takıldı tiyatrolar oynandı. Vicdanlı, devleti bilen bürokratlar ya susturuldu etkisiz hale getirildi ya da görevlerinden alındı. Bürokratik vesayetle savaşıyorum diyenler sendikal vesayeti görmemezlikten geldiler. Sendika azdıkça her işe karışır oldu.

Sonuç olarak Başbakan’ın, Sağlık Bakanı’nın, ya da Milli Eğitim Bakan’ın söylediklerini vatandaş ciddiye almıyor. Neden mi? Çünkü kendileri nin söyledikleri bir temenni de ya da gaz almaktan öte gitmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı iş güvencesi konusunda açıklama yaparsa ya da artık sendikal ayrım olmayacak derse bu önemli ölçüde rahatlatıcı olur. Diğer açıklamalar hükümsüzdür.

Remzi ÖZMENYAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
  Anket

  MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


  EVET
  HAYIR

  2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
  Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
  Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler