BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ

"DİK DURUŞLU OLMAK" YAZI

13-02-2018 07:45 - YAZARLAR

DİK DURUŞLU OLMAK!
                “Hayatta  sağlam bir duruşu olmayanın, hayatı hep karasızlıklar içinde geçip gider”.Diyor (Megnet Zurner ).
                Hayatın her kademesinde,her görev alanında çalışan insanların, birbirlerinden farklı özellikleri vardır.Bu doğal bir durumdur.Ancak;Bu insanlar içerisinden bazıları eşyanın şekline göre değişirler.Her şartta dönme alışkanlığı kazanan insanlar vardır.Bu insanlar zor’a ve menfaatlerine göre kendilerine yer ararlar.Yine bu insanlar,çark etmeyi ,iftira atmayı,dedikodu yapmayı çok severler.Bir de öyle insanlar vardır ki;Hayatına mal olsa da doğru bildiğinden caymaz,vazgeçmez.Bu insanlar için menfaat,yağcılık,sineklik ve döneklik yoktur.Bu insanlar dik başlı değil ama dik duruşlu insanlardır.Dik duruşlu insanlar hiçbir şartta taviz vermezler.Bu insanlar için makamların önemi yoktur.Dik duruşlu insanlar şereflerine ve haysiyetlerine düşkündürler.Aslında dik duruşlu insanlar ile her şekle bürünen insanlar arasındaki farkı anlamak için müneccim olmaya gerek yoktur.Tarihe baktığımızda doğrularından taviz vermeyen,mücadele eden insanlarla,küçük menfaatleri için başkalarının arkasından koşan,arkadaşlarını yarı yolda bırakan insanlar hemen fark edilir.Dik duruşlu insanlar tarih sayfalarında yerlerini gururla alırken,diğer insanlar sabun köpüğü gibi kaybolup giderler.Dik duruşlu olmayan insanlar eziktirler.İtibarları azalmış,sözleri dikkate alınmazlar.Oysa hayat boyu gururla,şerefle yaşamak varken,ufak menfaatler sebebi ile koca bir hayatı mahvetmenin ne anlamı var?. Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı, Vali, Kaymakam vb. olabilirsiniz. Bu makamlardan kalkınca unutulursunuz. Müdür, Şef, Başhekim, Müsteşar, Amir, vb. olabilirsiniz ama görevleriniz bittiğinde sizi bir daha kimse tanımaz. Doğrularından caymadan, baskılardan yılmayan birisi iseniz her platformda saygı ile anılırsınız. Ezilmez, bozulmaz, yıkılmaz biri olduğunuz kabul görür.Winson Churchill diyor ki;”Düşmanların mı var?Ne hoş! Bu, hayatta bazı konularda karakterli bir duruş sergilemişsin demektir”.
                Büyük Türk Devlet Adamı Rauf DENKTAŞ diyor ki “Hayatta hiçbir zaman yalpalamayacaksın, düşüncelerinde bir ileri bir geri adım atmayacaksın, her dönemin adamı değil, her dönem adam olacaksın”.Her dönem adam olanlara, dik duruşlu olanlara selam olsun.

Sami AYDIN

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler