İKİ ESKİ BAKAN, MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER'E SAVAŞ AÇTI !

Milli Eğitim Eski Bakanları Hüseyin Çelik ve Nimet Baş şimdiki bakan ömer Dinçer'e eş durumu tayinleri nedeniyle savaş açtılar.

İKİ ESKİ BAKAN, MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER DİNÇER'E SAVAŞ AÇTI !

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eş tayinlerinde il emrinin kaldırılmasına tepki gösteren öğretmenlerin taleplerini Başbakan Tayyip Erdoğan'a taşıdı.

  

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl eş tayininde yeni bir sisteme geçti. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklama yapan Çelik, "Eş durumundan tayin bekleyen öğretmen arkadaşların talep ve beklentilerini, söz verdiğim gibi, Sayın Başbakan'a arz ettim. Ailenin bütünlüğü meselesinde çok duyarlı olan Sayın Başbakan'ın konuyla ilgileneceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Eminim ki Sayın Başbakan'ın da devreye girmesiyle, öğretmenlerimizin talepleriyle MEB'in ihtiyaçlarının örtüşeceği bir çözüm bulunacaktır" diye yazdı. Bir tv kanalına çıkan çelik  ömer dinçer'e atama tavsiyesined bulundu.

Hüseyin Çelik'in tweetlerini diğer eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş da 'retweet' yaptı.

Daha önce eş durumu nedeniyle tayin isteyen öğretmenler, tayin istedikleri ilde ihtiyaç olup olmadığına bakılmaksızın atanıyorlardı. Bu yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı, tayini istenen il ya da ilçede ihtiyaç olmaması halinde eş durum tayinlerini yapmama kararı aldı. Bu durum, çok sayıda öğretmeni tepkisine yol açıyor. Öğretmenler, karar nedeniyle ailelerin parçalanacağını ileri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER