VGM Burs Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanır? Tarih Belli Oldu mu?

VGM burs başvuru neticeleri için geri sayım sürmeye devam ediyor. 

VGM Burs Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanır? Tarih Belli Oldu mu?

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan KYK burs başvuru neticelerinden sonra tüm gözler VGM burs neticelerine çevrildi. 

TARİH BELLİ OLDU MU?

VGM burs başvuru neticeleri, Lisans öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) açıkladığı burs neticelerin değerlendirmeye alınacak. KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, burstan faydalanabilecek. Neticeler, değerlendirme işleminin sona ermesinden sonra kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

Bu kapsamda Bölge Müdürlüğü yetkili personeli, bilgilendirme ya da belge tamamlama işlemleri için başvuru yapan adayı arayabilecek. 

BURS ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okulların bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER