BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ

GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’in, “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." açıklamasını değerlendirdi.

23-11-2017 12:50 - SENDİKA

Genel Başkan, her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiasının hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamayacağına vurgu yaparak, “Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk.” dedi.
 Genel Başkan değerlendirmesinde şunları kaydetti:
“Sayın İsmet Yılmaz'dan, sonra Sayın Yusuf Tekin de "Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız." diye açıklama yaptı. Emin olun eleştirmek için sormayacağım ama birileri çıksın bize izah etsin. Neyi mi?
Şunları izah etsinler. Bu ülkede bu yıl 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi önümüzdeki yıl liseye kaydolacak.
1-Sizce bunlardan kaçı Anadolu lisesini tercih edecektir?
2-Anadolu lisesine olan tüm talebi karşılayacak kapasitemiz var mı?
3-Tüm talebi karşıladığımızı düşünelim, imam hatipler ile, diğer mesleki teknik okullarını kaç kişi tercih edecektir? Bu okullara yeterli tercih olmayacağı açık değil midir? Bu sorulara bakanlık yetkililerinin cevap vermesini istiyoruz.
Aslında eğitim öğretimde asıl olan her öğrenciyi istediği en yakın okula kaydetmek değil, öğrencilerimizi kabiliyetleri doğrultusunda okullara yönlendirmektir. Bunu başaran sistem iyi eğitim sistemidir.
Her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiası hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamaz. Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk. Yol yakınken bunlar iyi düşünülmelidir."

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler