AZİZ SANCAR'IN ADI EĞİTİM KÖYÜNE VERİLDİ

AZİZ SANCAR'IN ADI EĞİTİM KÖYÜNE VERİLDİ
Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki, Haruniye Kaplıcaları yanında bulunan belediyeye ait kamp eğitim köyüne dönüştürülüyor. Belediye tarafından yaptırılan ve haziran ayında da ilk misafirlerini ağırlayacak olan Eğitim Köyü’ne, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Aziz Sancar’ın adı verildi.
 
Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Haruniye Kaplıcaları’na 100 metre uzaklıktaki 110 dönümlük çam fidanları arasında atıl durumda bulunan kamp alanına Aziz Sancar’ın adını vererek ölümsüzleştirmekten mutluluk duyduklarını vurguladı.
 
'Aziz Sancar hocamızı kendimize rehber seçtik'
 
Belediyenin tüm olanaklarını seferber ederek kamp alanının tüm alt  ve üst yapı eksiklerinin en kısa zamanda tamamlanacağını ve mayıs ayında açılışının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Namlı, şunları söyledi:
 
"Düziçi’nde eğitimin başladığı tarih çok eskidir ve buradaki eğitimler ilk olarak Köy Enstitüsü ile başladı, öğretmen okulu ile devam etti. Tekrar eski zamandaki enstitümüzdeki öğrencilerimizin yetişebilmesi için Aziz Sancar hocamızı Düziçili’lerimize rehber seçtik. Onun için de Düziçi ilçemizde ’Aziz Sancar Eğitim Köyü’ adı altında bir yer açacağız ve 1 Haziran’da da ilk öğrencilerimizi ağırlayacağız. Aziz Sancar hocamızın katılımıyla mayıs ayı içerisinde açılış yapacağız."
 
Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Harun Reşit Sevimli ise Aziz Sancar Eğitim Köyü’nde YGS, TEOG, ileri matematik ve İngilizce alanında dersler verileceğini söyledi.
 
’Benim için gururdur’
 
Prof. Aziz Sancar ise Eğitim Köyü’ne adının verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Proje kapsamında talep üzerine köyün logosunu dahi kendisi belirleyen Prof. Sancar, Harun Reşit Sevimli’ye bir teşekkür maili atarak, "Çok sağolun. Osmaniye Düziçi İlçesi’nde açacağınız eğitim köyüne adımı vermek istemeniz benim için büyük bir gururdur. Bu teveccühünüze layık olmak için elimden geleni yapacağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER