CHP'DE KİMLER ÇİZİK YEDİ

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. 362 adayın ön seçimle belirlendiği CHP'de, 37'si kontenjan olmak üzere kalan 188 aday, PM toplantısı ile belirlendi.

CHP'DE KİMLER ÇİZİK YEDİ
Kesin aday listesini CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun saat 13:30'da düzenleyeceği bir basın toplantısıyla açıklaması beklenirken, listelerden bazı kulis bilgileri de sızmaya başladı.
 
KİMLER ÇİZİK YEDİ
 
Gelen ilk bilgilere göre CHP'de çizik yiyerek liste dışı kalan isimler arasında Sinan Aygün, Faik Tunay, Ali Özgündüz, Aydın Ayaydın, Erdal Aksünger, Umut Oran, Güldal Mumcu, Aşkın Türeli, Mehmet Ali Susam, Ali Demirçalı bulunuyor.
 
Yine Genel Başkan Yardımcıları Burhan Şenatalar ve Yakup Akkaya da çizik yiyen isimler arasında.
 
BEKAROĞLU VE ÇAKIRÖZER NEDEN ADAY
 
CHP'de merak edilen isimlerden biri de Mehmet Bekaroğlu'ydu. Edinilen bilgilere göre Bekaroğlu İstanbul 3’üncü bölgede 9. sıradan listeye girdi. Cumhuriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Utku Çakırözer'in de Eskişehir 2. sıradan aday gösterildiği öğrenildi.
 
ERDAL DOĞAN'IN EŞİ DE ADAY
 
İstanbul 2. Bölgede Avukat Selina Özuzun Doğan’ın 1. sıradan aday gösterildiği belirtiliyor.
 
Selina Özuzun Doğan, Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy gibi kumpas davalarında avukatlık yapan Avukat Erdal Doğan'ın eşi.
 
CHP Genel Merkezi'nden gelen ilk kulis bilgilerine göre bazı illerdeki adaylar ve sıralamaları şöyle:
 
İSTANBUL 1. BÖLGE (11 vekil çıkarmıştı)
 
1. Şafak Pavey
 
2. Gamze İlgezdi 
 
3. Gürsel tekin
 
4. Barış Yarkadaş 
 
5. Akif Hamzaçebi 
 
6. Mahmut Tanal
 
7. İlhan Kesici
 
8. Oğuz Kaan Salıcı 
 
9. İhsan Özkes
 
10. Onursal Adıgüzel
 
11. Ali Özcan
 
12. Metin Ağırman 
 
13. Kadir Gökmen Öğüt
 
 
İSTANBUL 2. BÖLGE
 
1. Selina Özuzun Doğan
 
3. Sezgin Tanrıkulu
 
İSTANBUL 3. BÖLGE
 
1. Bihlun Tamaylıgil
 
3. Erdoğan Toprak
 
5. Engin Altay
 
7. Murat Özçelik
 
9. Mehmet Bekaroğlu
 
 
ANKARA 1. BÖLGE
 
1. Gülsüm Bilgehan Toker
 
3. Tekin Bingöl
 
5. Levent Gök
 
7. Bülent Kuşoğlu
 
ANKARA 2 BÖLGE
 
3. Haluk Koç
 
ANTALYA 
 
3. Çetin Osman Budak
 
 
 
AYDIN 
 
1. Bülent Tezcan
 
ARDAHAN
 
1-Ensar Öğüt
 
2-Sezgin Kaya
KOCAELİ
 
3. Tahsin Tarhan
 
 
ZONGULDAK
 
2. Ünal Demirtaş
 
 
 
TUNCELİ
 
1. Saniye Barut
 
2. Gazeteci Ferit Demir
 
 
ŞANLIURFA
 
1. Murat Ali Bucak
 
TOKAT
 
Duran Kum
 
 
ESKİŞEHİR
 
2. Utku Çakırözer
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner1

banner7