ERDOĞANDAN SONRA BAŞBAKAN ADAYI KİM OLACAK ?

Başbakan Erdoğan'ın kendisinden sonra AK Parti Genel Başkanlığı için tercih ettiği kişi belli oldu.

ERDOĞANDAN SONRA  BAŞBAKAN ADAYI KİM OLACAK ?
Ankara son dönemde “Recep Tayyip Erdoğan’sız” AK Parti’yi tartışıyor. Kulislerde sürekli “Erdoğan Köşk’e çıkacak, Gül AK Parti’nin başına geçecek”, “Bülent Arınç Genel Başkan olacak” iddiaları dillendirilse de Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu bugünkü köşe yazısında ilginç bir iddiayı gündeme taşıdı.

BİNALİ YILDIRIM İZMİR'İN BAŞINA GEÇECEK

Baransu “Erdoğan’ın başbakan adayı Yalçın Akdoğan” başlıklı yazısında Erdoğan’ın partiyi emanet edeceği siyasiler arasında Yalçın Akdoğan’ın isminin diğerlerinin önüne geçtiğini belirtti.
Ankara’da “AK Partili bir dostu”yla görüşen Baransu, aslında Başbakan Erdoğan’ın kendisinden sonra parti genel başkanlığı için gönlünden geçen ismin “Binali Yıldırım” olduğunu belirtti.
Ancak Baransu AK Parti’de Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kesin gözüyle bakıldığı için genel başkanlık yarışından elendiğini söyledi.

"BAŞBAKAN" YA DA "TAYYİP BEY" DEĞİL "BEYEFENDİ"

Baransu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için “Beyefendi” olarak bahseden AK Partili dostu bu ismin ise Yalçın Akdoğan olduğunu söylemiş.


Bu isim aklının ucundan bile geçmeyen Mehmet Baransu yazısına şu ifadelerle devam etti…

(…) Zihnimde Yalçın Akdoğan’ın son aylarda yazdığı yazılar beliriverdi. Erdoğan adına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e cevap vermesi, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alan yazıları, partinin son dönem politikalarının yazdıklarıyla paralelliği, Kürt sorunu, devletçi bakış açısı, parti politikaları Akdoğan çizgisine kaydı yaklaşımları, Başbakan’ın söyleyeceklerini kendisi üzerinden kamuoyuna yansıtması, satır araları, o aralardaki ayrıntılar...

Zihnim dağılmış, kendimi toparlamaya çalışmıştım. Doğrusu Akdoğan ismi benim için sürpriz olmuştu. Bakışlarımı dostuma yönlendirdim.

Son söz diyerek konuştu: “Sana net bilgi veriyorum. Net, altını çizerek ‘net’ diyorum. Ankara, parti ve Beyefendi Akdoğan ismine odaklanmış durumda. Akdoğan’ı ve söylediklerini daha yakından takip et. 30 Eylül’ü ve sonrasında yaşanacakların kodlarını da çözmeye çalış.”


KİM BU AK PARTİLİ ?

Mehmet Baransu ayrıca yazısında AK Partili bir ismin İsviçre’den valizle milyon dolarları Türkiye’ye soktuğunu yazdı:

“Parantezi kapatırken, AK Partili bir ismin 2004 yılında İsviçre’ye neden gittiğini, gelirken yanında bulunan valizde kaç milyon dolar olduğunu, bu paranın Türkiye’ye neden getirildiğini de doğrusu merak ediyorum. ‘Liderlik’ tartışması AK Parti’de büyük kırılmalara neden olabilir. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.”Taraf
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER