24 KASIM VE ÖĞRETMENMİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI: DERS SÜRELERİ DÜŞEBİLİR KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖĞRETMENLERE İKRAMİYE TEKLİFİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANKETİNDEN ÇIKAN ÇOK ÇARPICI SONUÇ!YENİ SİSTEM İNGİLİZCEYİ HEPTEN ÖLDÜRECEK !GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.” BEKA DEDİKLERİ ŞEY!.. DEĞİŞEN NE? ALGIDA FARKLILIKTÜRKİYE’NİN MAARİF DAVASI’NDA MUALLİM/ÖĞRETMENMEMURLAR HANGİ İZİNLERİ KULLANIRKEN MAAŞLARI ETKİLENMİYOR?DEVLET MEMURLARINA PROJE TAZMİNATI KAPSAMINDA YAPILAN ÖDEME ARTACAKÖZEL SEKTÖRDE GEÇİRDİKLERİ HİZMETLER ÖĞRETMENLERİ NASIL ETKİLİYOR?HANGİ KADROLARA ATANMAK MEMURLARA İLAVE DERECE/KADEME KAZANDIRIYOR?MEMURİYETTEN ATILMA HANGİ HALLERDE OLUYOR?TEKNİK PERSONEL HANGİ MÜHENDİSLİĞİ BİTİRİNCE MAAŞI ARTIYOR?

KAMU ÇALIŞANLARI 2018 YILINDA HANGİ GÜNLERDE İZİNLİ VEYA İDARİ İZİNLİ OLACAK?

13-11-2017 21:00 - GÜNCEL

2017 yılında, cumartesi ve pazar günleri ile idari izinli sayılan günler dışında toplam 7,5 gün izin kullanan kamu çalışanları, 2018 yılında toplam 11 gün izin kullanabilecek.
 
Kamu çalışanları, yıllık izin ile cumartesi ve pazar günleri dışında, ulusal ve dini bayram günleri ile diğer genel tatil günlerinde ve idari izin verilen günlerde de tatil yapabilmektedirler.
 
 
 
Kamu çalışanları 1 yılda ne kadar tatil yapıyor?
 
Bir takvim yılı içinde Ülkemizde kutlanan ulusal ve dini bayram günleri ile diğer genel günlere ait tatil toplamı 15,5 gündür.
 
Bu tatiller öncesine ve/veya sonrasına denk gelen bazı günler için Bakanlar Kurulu tarafından kamu çalışanlarının idari izinli sayılması yoluna da gidilebilmektedir.
 
2017 yılında tatil süresi ne kadardı?
 
Tatil günlerinin toplam 8 günü hafta sonuna denk geldiğinden, hafta sonu ve idari izin verilen günler dışında, 2017 yılında kamu çalışanları toplam 7,5 gün tatil yaptı.
 
Öte yandan, kamu çalışanlarına bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde 2 gün ve sonrasında da 0,5 gün olmak üzere toplam 2,5 gün de idari izin verildi.
 
2018 yılında tatil günleri artıyor
 
Kamu çalışanları 2018 yılında hafta sonu günleri dışında; Ocak ayında 1 gün, Nisan ayında 1 gün, Mayıs ayında 1 gün, Haziran ayında 1,5 gün, Ağustos ayında 5,5 gün ve Ekim ayında 1 gün olmak üzere toplam 11 gün tatil yapacak.
 
Ayrıca, 2018 yılına ilişkin tatil günlerinden dolayı Bakanlar Kurulu tarafından kamu çalışanlarına Ramazan Bayramı öncesinde 0,5 gün (yarım gün) ve Kurban Bayramı öncesinde 0,5 gün (yarım gün) olmak üzere toplam 1 gün idari izin verilmesi de bekleniyor.
 
Ay
 
Tatil sebebi
 
Tatil tarihleri
 
Tatil süresi (cumartesi ve pazar günleri dışında)
 
Ocak
 
Yılbaşı
 
1 Ocak Pazartesi
 
1 gün
 
Nisan
 
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 
23 Nisan Pazartesi
 
1 gün
 
Mayıs
 
Emek ve Dayanışma Günü
 
1 Mayıs Salı
 
1 gün
 
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 
19 Mayıs Cumartesi
 
-
 
Haziran
 
Ramazan Bayramı
 
14 Haziran Perşembe öğlen sonrası
 
15 Haziran Cuma
 
16 Haziran Cumartesi
 
17 Haziran Pazar
 
Yarım gün
 
1 gün
 
-
 
-
 
Temmuz
 
Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 
15 Temmuz Pazar
 
-
 
Ağustos
 
Kurban Bayramı
 
20 Ağustos Pazartesi öğlen sonrası
 
21 Ağustos Salı
 
22 Ağustos Çarşamba
 
23 Ağustos Perşembe
 
24 Ağustos Cuma
 
Yarım gün
 
1 gün
 
1 gün
 
1 gün
 
1 gün
 
Zafer Bayramı
 
30 Ağustos Perşembe
 
1 gün
 
Ekim
 
Cumhuriyet Bayramı
 
28 Ekim Pazar öğlen sonrası
 
29 Ekim Pazartesi
 
-
 
1 gün
 
Cumartesi ve pazar günleri dışında, 2018 yılında toplam tatil günü (idari izin hariç)
 
11 gün

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler