Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu İçin Son Gün ne Zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 1 Kasım Perşembe günü itibariyle başladı. 

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu İçin Son Gün ne Zaman?

Adalet Bakanlığı bünyesine bin 600 hakim ve savcı alınacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu için son gün ne zaman, başvurular nasıl yapılacak? 

ÖSYM, Adalet Bakanlığı personel alımı başvurularıyla ilgili bir duyuru yayımladı. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, geçtiğimiz ay katıldığı bir programda ‘"29 Aralık'ta 1600 hakim savcı alımı için sınav yapacağız.

ÖSYM SINAV BAŞVURU DUYURUSU

2018 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı), 2018 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı-Avukat), 2018 İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-İdari Yargı), 29 Aralık 2018 tarihinde Ankara’da iki oturumda yapılacaktır. 

Sınava başvurular, 01-08 Kasım 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınacaktır.

Sınava başvuru yapacak adayların Ek’te yer alan ‘Adalet Bakanlığı Sınavları Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner1

banner7