Bakanlıktan Flaş Açıklama: 3274 Memur Alımı Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine tüm eğitim düzeylerinden olmak üzere toplamda 3274 memur alımı yapılacağı söylendi. 

Bakanlıktan Flaş Açıklama: 3274 Memur Alımı Yapılacak

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, alımlara yönelik tercih kılavuzunun bugün itibariyle yayımlanacağı bilgilerine yer verildi. 

Yapılacak olan alımda, ilköğretim, lise, önlisans ve lisans düzeylerinden olmak üzere toplamda 3274 kişilik memur alımının 2828 kapsamında yapılacağı belirtildi. 

Aile Bakanlığı alımı bekleyenlere müjdeli haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, alımı yapılacak memurların 2828 kapsamında olacağını ve bu alımlara yönelik tercih işlemlerinin 03 Aralık 2018 tarihi itibariyle başlayıp, 14 Aralık 2018 tarihinde sonlandırılacağı bilgisi paylaşıldı. 

Yapılacak olan 3274 kişilik memur alımında ortaöğretim düzeyinde 1682, önlisanstan 271, lisans düzeyinde 264, ilkokul,ortaokul,ilköğretim düzeyinde 1057 kişilik alımın yapılacağı bilgisi verildi.

Kılavuz ne zaman yayımlanacak, alımlar nasıl yapılacak?

Bakan tarafından yapılan açıklamada, tercih işlemlerine yönelik kılavuzun 30 Kasım 2018 tarihi itibariyle Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web adresi üzerinden kamuoyuna aktarılacağı ve alımların noter huzurunda çekilecek kura sonrasında yapılacağı ifadelerine yer verildi. 

Bakan Selçuk açıklamasında tercih işlemlerinin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner1

banner7