BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ

KİMLER 300 SAAT KARŞILIĞI FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ALABİLECEK?

Kamu görevlilerinden bazılarına, 2018 yılında yapacakları fazla çalışmalar karşılığında toplam 300 saate kadar fazla çalışma ücreti ödenebilecek.

13-11-2017 20:46 - MEVZUAT

Bu yıl imzalanan 4.Dönem Toplu Sözleşme uyarınca,  300 saate kadar fazla çalışma ücreti ödenmesinden; bazı personel ilk defa yararlanacak, bazı personel 2017 yılında olduğu gibi aynı şartlarla yararlanmaya devam edecek,  bazı personelin ise 2017 yılındaki yararlanma şartları iyileşmiş olacak.
 
 
 
Bu yazımızda, 2018 yılında fazla çalışma ücretinden yararlanabilecek kamu görevlilerinden değil, sadece yılda toplam 300 saat fazla çalışma ücretinden yararlanabilecek olanlardan söz edilecektir.
 
300 saat fazla çalışma ücreti alabilecek olan kamu görevlileri
 
Kamu görevlilerinden bazıları, 2018 yılında yapacakları fazla çalışmalar karşılığında en çok 300 saat için ücret alabilecek. En çok 300 saat fazla çalışma ücreti ödenebilecek kamu görevlilerine her bir saatlik fazla çalışmalarından dolayı, 2018 yılı için belirlenen fazla çalışma saat ücretinin (1,97 TL) 3 katı ödeme yapılacak.
 
Buna göre, 2018 yılında 300 saat fazla çalışma yapacak bir personel, “300*3*1,97= 1773 TL”  tutarında fazla çalışma ücreti alabilecek. 
 
Fazla çalışma ücreti ödenecek kurum ve personel
 
Açıklama
 
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının taşra teşkilatında (merkez teşkilatında emeklilik işlemlerinin fiilen yürütüldüğü birimler dahil)  memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
İş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan birimlerde mesai saatleri dışındaki çalışmalar karşılığında yapılacak olan bu ödemeden, taşra teşkilatında görev yapan toplam personelin en çok %20’si yararlanabilecek.
 
Gelir İdaresi Başkanlığının taşra teşkilatında memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
İş yoğunluğu diğerlerine göre daha fazla olan vergi dairesi müdürlüklerinde mesai saatleri dışındaki çalışmalar karşılığında yapılacak olan bu ödemeden,  vergi dairesi müdürlüklerinde görev yapan toplam personelin en çok %20’si yararlanabilecek.
 
Karayolları Genel Müdürlüğü şube ve bakım işletme şefliklerinde çalışan memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
İşçilerle birlikte mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı taşra teşkilatında (büyükşehirlerde) görev yapan memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
“Alo 181” çağrı merkezine gelen şikâyet ve ihbarların mesai saatleri dışında yapılan yerinde inceleme çalışmaları karşılığında ödenecek.
 
Adlî yargıdaki ilk derece mahkemeleri (hukuk ve ceza mahkemeleri) ile bölge adliye mahkemelerinde memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
İş yoğunluğu diğer mahkemelere göre fazla olan yerlerde mesai saatleri dışındaki çalışmalar karşılığında yapılacak olan bu ödemeden, mahkemelerde görev yapan toplam personelin en çok %30’u yararlanabilecek.
 
Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde görevli memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
Mahsul alım dönemlerinde mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde görevli memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
Bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetlerinin yoğun olduğu dönemlerde mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünde görevli memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
Yasadışı avcılığı ve biyokaçakçılığı önlemeye yönelik olarak mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tapu müdürlüklerinde görevli memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
Mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
DSİ Genel Müdürlüğünün 8, 9, 10, 15, 17 ve 24.bölge müdürlüklerinde görevli personele ödeme yapılacak.
 
Mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde görevli memur ve sözleşmeli personele ödeme yapılacak.
 
Mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.
 
Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünde görevli memurlara ödeme yapılacak.
 
Mesai saatleri dışında yapılan çalışmalar karşılığında ödenecek.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler