CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİNDE EK DERS ÖDENECEK Mİ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ek ders ödenecek mi?

CUMHURİYET BAYRAMI TATİLİNDE EK DERS ÖDENECEK Mİ?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ek ders ödenecek mi?
 
Resmi tatillerin belirlendiği Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliğine göre Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim (Pazartesi) günü öğleden sonra yarım gün ve 29 Ekim (Salı) günü tam gün olarak tatildir.
 
ULUSAL VE RESMÎ BAYRAMLARDAYAPILACAK TÖRENLER YÖNETMELİĞİ NE GÖRE Resmî Törenlerde Uygulanacak Genel Esaslar
 
Madde 7-
1. Cumhuriyet Bayramı,
Bayram, 28 Ekim günü saat 13.00′de 21 pare top atışı ile başlar, 29 Ekim günü saat 24.00′de son bulur.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramından Ek Ders Ödenecek Mi?
 
28 Ekim ve 29 Ekim günlerindeki ek dersler Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişin Kararına göre ; ders görevinin yapılacağı haller arasındadır. Dolayısıyla öğretmenlerin ve idarecilerin bu günlere denk gelen ek dersleri ödenecektir.
 
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR
 
Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller
MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;
a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.
b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER