DİYANETTEN "İHTİYAÇ ODAKLI KURAN ÖĞRETİM" PROĞRAMI !

Herkesin kendisine uygun gün ve saatte Kur'an öğrenmesine imkan sağlayan ''İhtiyaç Odaklı Kur'an Öğretimi'' programı başlıyor.

DİYANETTEN "İHTİYAÇ ODAKLI KURAN ÖĞRETİM" PROĞRAMI !
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, toplumun her kesiminden vatandaşların kendilerine uygun gün ve saatlerde Kur'an öğrenmesine imkan sağlayan ''İhtiyaç Odaklı Kur'an öğretimi'' programı, 24 Eylül'de başlayacak.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Kur'an kurslarında hizmet çeşitliliği projesi kapsamında başlatılan 'Kur'an Öğreniyorum'' programı, ''İhtiyaç Odaklı Kur'an öğretimi'' adı altında yaygınlaştırılarak uygulamaya konuldu.
 
Gençlerin, emeklilerin, çalışanların, ev hanımlarının, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların ve öğrencilerin kendilerine uygun gün ve saatlerde Kur'an öğrenmesine imkan sağlayan program için kayıtlar 17 Eylül'den itibaren yapılabilecek. Kurslar ise 24 Eylül'de başlayacak.
 
Geçen yıl pilot olarak bazı illerde uygulanan, bu yıl ülke çapındaki tüm Kur'an kurslarında uygulanacak ve dört dönem halinde gerçekleştirilecek program boyunca katılımcılara 144 saat eğitim verilecek.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyma gül
şeyma gül - 7 yıl Önce

iyide adres yok tel yok nereye başvuracağız

SIRADAKİ HABER