MEMURA 400 LİRA ZAM

Memura 400 lira zam 1.2 milyon memurun derece zammını 15 Şubat'ta maaşında göreceğini belirten Maliye Bakanı Ağbal, ekledi: Maaşlarda diğer zamlar ve derece artışıyla birlikte 400 liraya varan yükseliş olacak..

MEMURA 400 LİRA ZAM
Maliye Bakanı Naci Ağbal, memur zamlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Derece zammı ile ilgili sorular üzerine Ağbal, "2005'ten sonra ilk defa kamuya giren yaklaşık 1.2 milyon memurumuz var. Bunların bir derece düzenlemesinden yararlanma talebi vardı. Toplu sözleşmede bunu karara bağladık. 2005 sonrasında ilk defa kamuya giren memurlarımıza bulundukları dereceye göre bir dereceyi 15 Ocak itibarıyla verdik" dedi. Derece artışına bağlı olarak kişinin ücretinde ne kadar artış olacağının o kişinin kadro unvanına, derecesine ve görevine bağlı bulunduğunu belirten Ağbal, bu kapsamda bir rakam vermenin mümkün olmadığını ifade etti. 
 
HERKESTE FARKLI 
Memurların maaşlarında, kişinin durumuna göre farklı olmak üzere, diğer artışlar ve derece artışıyla birlikte 400 liraya kadar varan artış olacağını kaydeden Ağbal, "15 Ocak'ta bu, onlar için kazanılmış bir hak olacak. İlk ayda emekli keseneği olarak buradaki artış SGK'ya gidecek ama 15 Şubat'ta ikinci maaşlarını aldıklarında, bu derece artışına bağlı ücret artışlarından da istifade edecekler" diye konuştu. 
 
2016'DA VERGİ ARTIŞI YOK 
 
Maliye Bakanı Ağbal, 1 Kasım seçimlerinin ardından geçici bütçe yaptıklarını ve asıl bütçeyi TBMM'ye sevk ettiklerini hatırlattı. Yılbaşında birtakım vergi düzenlemeleri yaptıklarını ifade eden Ağbal, "O artışları bütçemizin gelir tarafına yazdık. Dolayısıyla, şu an itibarıyla, 2016'da herhangi bir vergi artışı planlamıyoruz" dedi. Ağbal, yılbaşı düzenlemelerinden kaynaklanan gelir artışlarını bütçeye yansıttıklarını, seçim dönemindeki vaatlerin harcamalarını da bütçeye gider olarak koyduklarını söyledi. Ağbal,vatandaşın refahını artıran düzenlemelere rağmen bütçenin iki yakasının bir araya geldiğini ifade ederek, "Ayağımız yorganımıza göre" diye konuştu. (TAKVİM)
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mılet vekıı
mılet vekıı - 4 yıl Önce

mılet vekılı maaşına bır saate 1500 tl zam verıldı memur emeklıye sıra geldımı k r ş verılıyor el vıjdan alah bu haksızlığı kabul etmez

SIRADAKİ HABER