POLİSE, AKADEMİK EĞİTİM VERİLECEK

İzmir'de Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Üniversitesi ortak çalışma başlattı.

POLİSE, AKADEMİK EĞİTİM VERİLECEK
İZMİR'DE 50 POLİSE AKADEMİK EĞİTİM 
 
İzmir'de Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Üniversitesi ortak çalışma başlattı. Avrupa Birliği'nin de maddi destekte bulunduğu proje kapsamında 50 polis; çocuk suçları, uyuşturucuyla mücadele ve intihara teşebbüs olaylarına müdahale konularında öğretim görevlilerinden 10 ay eğitim alacak. 
 
İzmir Üniversitesi ile Emniyet Müdürlüğü'nün, bir süredir hazırlıkları üzerinde çalıştığı "Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları" ile "Dezavantajlı Çocukların Topluma Kazandırılmısı" projesi hayata geçirildi. Avrupa Birliği'nden de 50 bin euroluk destek sağlanmasının ardından özellikle Karabağlar Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olmak üzere müdürlüğün çeşitli birimlerinde görevli 50 polisin isimleri belirlendi. Çocuklarla ve vatandaşlarla yakın ilişkide olan birimlerden seçilen bu polis memurları, 10 ay boyunca İzmir Üniversitesi'nde öğretim görevlilerinden eğitim alacak. Polisler; çocuk suçları, uyuşturucuyla mücadele ve intihara teşebbüs olaylarına müdahale konularında uzman seviyesinde yetiştirilecek. Eğitimlerini tamamlayan polis memurları, yine bu konularla ilgili birimlerde yeni görevler alacık. Ortak eğitim çalışmalarının önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için çalışmalarında başlatıldığı bildirildi. 

 
Konuyla ilgili bilgi veren Emniyet Müdür Yardımcısı Bahadır Engin, konularında uzman polislerin yetişmesinin, vatandaşlarla rahat ve bilinçli bir iletişim sağlayacağını söyledi. Engin, "Her polis memuru, her alanda görevlendirmeyecek. Bu sayede alanlarında uzman kişiler bilinçli bir çalışma yütürücek. Bu da hem polisin çalışma hem de hizmet kalitesini artıracak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER