TOKATÇI VEKİL TUNCEL'DEN ALIP ŞIRNAKLI ÇOCUKLARA VERDİ

O polis sözünü tuttu. BDP'li Tuncel'den aldığı tazminatı eğitime harcadı.

TOKATÇI VEKİL TUNCEL'DEN ALIP ŞIRNAKLI ÇOCUKLARA VERDİ
Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube müdürü Murat Çetiner, Silopi ilçesinde kendisine tokat atan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'den mahkeme yolu ile aldığı 36 bin 720 lira tazminatın ilk taksiti ile Şırnak'lı öğrencilere hediyeler alıp nakdi yardımında bulundu.
 
Silopi ilçesinde 21 Mart 2011'de yürümek isteyen BDP'liler ile tartışan ve BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in tokat attığı Şırnak Güvenlik Şube müdürü Murat Çetiner, Silopi Asliye Hukuk Mahkemesine açtığı davada Tuncel'den yasal faizi ile birlikte 36 bin 720 lira tazminat kazandı. 14 taksit halinde BDP'li Tuncel'den tazminat kazanan Güvenlik Şube müdürü Çetiner, aldığı ilk taksiti Toplum Destekli Polislik müdürlüğüyle İstiklal ilkokulunda eğitim gören öğrencilere çeşitli hediyeler aldı ve zarflar içerisinde çocuklara para yardımında bulundu.
 
Şark görevinin 2 yıl olmasına rağmen 4 yıldır Şırnak'ta halen görev yapan Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner, aldığı tazminat paralarını eğitime harcayacağını söyledi. Şırnak'ın eğitim ile anılmasını istediğini söyleyen Çetiner, "Maalesef tatsız bir olay yaşadık, olmaması gereken bir olaydı. Fakat biliyorsunuz ülkemiz bir hukuk devleti. Bizde konuyu yargıya taşıdık ve yargı bu konuyla ilgili bir karar verdi. Tazminat davası açmıştık, kazandık. Daha önce ifade ettiğim gibi bugün bu tazminatı özellikle şehitlerimizin çocukları ve yine desteğe muhtaç Şırnak'lı çocuklarımızın eğitimine kullanıyoruz. Şırnak'ın eğitim ve güzellikleriyle anılmasını istiyoruz "dedi. Şırnak Emniyet Müdür Yardımcı Zeki Güven ise, Toplum Destekli Polislik şubesi olarak eğitime destek faaliyetlerinin devam ettiğini ve bu çerçevede ihtiyaç sahiplerini okul müdürleri ve öğretmenler ile görüşerek tespit ettiklerini söyledi. Emniyet Müdür Yardımcısı Güven, "Yine bir şube müdürümüz geçtiğimiz yıl almış olduğu tazminatı Şırnak'lı öğrencilerin eğitimine harcayacağı şeklinde bir şeyi olmuştu. Bugün yine bu kapsamda müdürümüz buraya geldi ve bu vaat ettiği konuyu gerçekleştirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz"dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER