BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ

MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETENLER ART NİYETLİDİRLER !..

09-02-2018 08:16 - YAZARLAR

 
     Milli Eğitimi Yönetenler Art Niyetlidirler!..
     Milli Eğitim Bakanlığı garip uygulamalara devam ediyor. Tarih 19.01.2018 konu Teknoloji Tasarım dersleri. Ne oldu bilinmez. Bir aklı evvel çıkıp dedi ki efendim bu dersi 7 ve 8. Sınıflarda değil 5 ve 6. Sınıflarda okutalım. İyi de kardeşim gerekçen nedir, neden buna ihtiyaç duydunuz. Haydi ihtiyaç hasıl oldu ve gerekçenizi ortaya koydunuz böyle eğitim ve öğretim yılı içerisinde pat diye yapacağınız değişikliğin nelere mal olacağınızı hesapladınız mı? Eminim ki bu değişikliği öneren kişi 5 sınıflarda ağırlıklı dil eğitimi verileceğini ve bu yüzden Teknoloji Tasarıma saat ayırmanın mümkün olmayacağını da hesaplayamamıştır. Neyse ki gelen tepkiler üzerinde bu değişiklik şimdilik rafa kaldırıldı.
   Milli Eğitim yıllardır kangren olmuş birçok problem dururken öğretmeni nasıl huzursuz ederimin derdine düşmüştür. Teknoloji Tasarım için böyle ani ve keyfi karar verenlerin Türkçe, Matematik, Fen ve diğer dersler için ani kararlar vermeyeceğini kim nasıl garanti edebilir. İşte bu uygulamalar öğretmenin işine yoğunlaşmasını engelliyor ve motivasyonunu düşürüyor. Gerçi pek umurunuzda değildir. Sizin dert ettiğiniz hangi makama kimi getireceğim ya da hangi yandaş kuruluşa ne rant sağlarım gibi nefsi taleplerdir. Hiçbir zaman liyakati önemsemediniz ve hiçbir zaman emaneti ehline vermek gibi bir derdiniz olmadı. Hiçbir zaman feda kavramının yanından bile geçmediniz. Bedel ödemek ise asla kitabınızda yazmadı. Şimdi yeni bir yönetici atama yönetmeliği yayınladınız. Rahmetli Kararkoç’un deyimiyle “Dünkü hamam dünkü tas, Dünkü kurna dünkü ses.”
    Devleti yönetenlerin birlik ve beraberlik edebiyatı yapmaktalar. Oysa toplumun bu konuda adımlar atılması beklentisini de bir nebze olsun anlamaları gerekmez mi? Birlik, beraberlik, kardeşlik nimet ve külfette eşit olunduğu zaman bir anlam ifade eder yoksa ötekisi ağa maraba ilişkisinden başka bir şey değildir. Görüldüğü gibi yeni hazırlanan idareci atama yönetmeliği bakış açısında bir şeylerin değişmediğini göstermektedir. Geçenlerde yayınlanan idareci istatistikleri göstermiştir ki EBS yöneticilik konusunda rekor farkla diğer sendikaların önünde yer almaktadır. Buna rağmen bu doyumsuzluk devam etmekte özelde Milli Eğitim Bakanlığı ve Genelde tüm bakanlıklarda istisnalar hariç tamamı malum sendika mensubu bürokratlardan oluşmaktadır. Şube Müdürlükleri, Müfettişlikler, Okul Müdürleri ve hatta M.Yardımcıları hep mülakatla seçilmekte ve tabi ki seçilenlerde liyakate bakılmaksızın referanslar esas alınmaktadır. Böyle bir bakış açısı her şeyden önce devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz ve asla kardeşliğimize birliğimize hizmet etmez. Bunu birçok kez dile getirdiğimiz halde benim oğlum bina okur döne döne yine okur bildiklerini okumaya devam etmektedirler.
   Sonuç olarak; Milli Eğitim de icraatlara bakıldığı zaman görülecektir ki esas olan milli birliğe ve kardeşliğe hizmet etmek değil belli bir zümrenin amaçlarına hizmet esas alınmaktadır. Bu konuda Milli Eğitimi yönetenlerin art niyetli oldukları yönünde şahsen bende ciddi anlamda bir kanı oluşmuştur. Çünkü yaptıkları işler ve icraatlarıyla bunu fazlasıyla kanıtlamaktadırlar.

HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA
Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler