MİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLARİSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 97’İNCİ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

NOTER TASDİKLİ TORPİL

26-07-2017 08:03 - GÜNCEL

NOTER TASDİKLİ TORPİL
       
    MEB.in 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ,Yönetici Adaylarının  Sözlü Mülakatları başladığında “ MEB’ İN BÜYÜK SINAVI “ başlıklı bir yazı kaleme almış ve Müdür / Müdür Yardımcısı adaylarının girecekleri mülakatlarda, komisyon üyelerinin hakkaniyet ölçülerine riayet edip-etmeyeceklerini, Bakanlığın bu sınavı geçip-geçemeyeceğini sormuştuk. Sadece sormakla kalmadık. Eğitim Bir sen Şube ve İlçe Yöneticilerinin hazırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine iletilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince de İl Mülakat Komisyonlarına ulaştırılacağı iddia edilen listelerden biri olan Silivri İlçesi için düzenlenmiş olan “torpil listesi” tarafımıza ihbar olarak ulaşmıştır. Mülakat Komisyonunun, elimize ulaşan “torpil listesi” ne göre hareket edecek bir aczi yet içinde olabileceklerini düşünmemekle birlikte, geçmişte yaşananları da göz önüne alarak,”torpil listesi” ni  mülakatlar başlamadan 3 gün önce,yani 30 Haziran 2017 de, Noter’ e tasdik ettirdik ki, mülakatlar sonuçları açıklandıktan sonra,gelen ihbarın doğruluğunu teyit edelim.
  
   Yeni Kapı Ruhundan, Kapı Kulu ruhun a dönüş …
  
    MEB  Yönetici Mülakat Sonuçları açıklandı ve gördük ki, mülakat komisyonları, Eğitim Bir Senin ellerine tutuşturduğu  listeleri % 100 yakın onaylamışlar, paralel cemaatin elinden alınan ülkemizin kurumlarını  paralel sendikaya teslim etmişlerdir.
 
Mülakat ile memur alırken, yönetici  atamak için mülakat yaparken, “bu bendendir”  “benden değildir “ diye puan vermeyi hangi vicdan,hangi ahlakla açıklayacaksınız ?
 
Bu yaşanan haksızlılara, hırsızlılara kim dur diyecek ?
 
Kim bu kepazeliğe sesini yükseltecek ?
 
Bu rezaletin,2010 Kpss hırsızlığıyla ne farkı var.Türk Eğitim - Sen olarak Kpss  yolsuzluğunu ortaya çıkardığımızda,hırsızları savunanlar,şimdi kendileri hırsızlık yapıyor.
 Mülakat sonuçları adaletin öldüğünün resmidir.Bu sonuçlar “Yenikapı Ruhu” ndan  çok uzak ve bize net bir şekilde göstermiştir ki,zaten sakat olan “Yenikapı Ruhu” aslına rücu etmiş, “Kapıkulu Ruhu” na  dönüşmüştür.  
   
   Aynı tiyatro sahnelenmiştir …   
 
    Geçmiş  dönemlerde de aynı oyunlar oynanmış, ele geçirdiğimiz listeleri savcılığa intikal ettirmiştik.Aynı tiyatro tekrar sahneye konarak,haksızlıktan,ötekileştirmeden vazgeçilmeyeceğini  teyit etmişlerdir.Puan hesapları çok titizlikle yapılmış ve Eğitim Bir Sen Üyeleri hariç neredeyse hiç kimsenin müdür olarak atanamayacağı bir sonuç ortaya konmuştur.Bu memlekete adaletle, hakkaniyetle hizmet edecek tertemiz,pırıl pırıl insanlar harcandı. Bilin ki, adaletli davranmadığınız, hakkını veremediğiniz o makamlar bir gün sizin başınıza büyük çorap örecektir.
   
    Yapılan haksızlıkların hesabını mutlaka sorcağız…
 
    Türk Eğitim Sen olarak; ötekileştiren, ayrıştıran, dışlayan zihniyetle mücadelemize azim ve karalılıkla devam edeceğiz. Bu iş burada bitmeyecek, yapılan haksızlıların ve rezilliklerin hesabını öbür dünyaya bırakmayacak ve mutlaka bu dünyada soracağız.
 
      
       Enver DEMİR
Türk Eğitim - Sen İstanbul
   9 Nolu Şube Başkanı
 
       Ekler ;
 
1-      Mülakat Komisyon Puanı ve karşılaştırmalı Liste 
2-     Noter onaylı  “torpil listesi

    Mülakat Komisyonu Puanı Torpil Listesindeki Puanı Sendikası
1 MESUT ÖZDOĞAN Girmedi 50 - 60 TES
2 SELAHAT ÖZEL  77 70 - 80 Eğitim Bir-Sen
3 ÖMÜR YAŞAR KÖSE  Girmedi 50 - 60 Eğitim-Sen
4 FADİME SELCEN KOLAY   60 - 70 -
5 BİLAL EREL İ.H.L. 95 90 -  100 Eğitim Bir-Sen
6 SADIK ÖZTÜRK  90 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
7 DURAN FAHRİ ASLAN  90 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
8 AHMET DEMİR  60 30 - 60 TES
9 CEVAT MANAVOĞLU 90 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
10 MURAT CENGİZ Girmedi 70 - 80 -
11 ARİF KAVLAK  90 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
12 ABDULLAH TÜTER 87 70 - 80 Eğitim Bir-Sen
13 AYDIN DAKES  100 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
14 BURCİN GÖRDÜK 84+5 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
15 CEZMİ EKE  50 50 - 60 TES
16 MURAT ÇALIŞKAN  70,4 60 - 70 Eğitim Bir-Sen
17 SERKAN KIZILAY  84,2 90 - 100 Eğitim Bir-Sen
18 Arif HAYLAMAZ 64 50 - 60 TES
 
       

Haber ve fotoğrafların devamı için tıklayın


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Deniz Yaman ~ 7 ay önce
BİRİLERİ #YENİKAPI #RUHUMU DEDİ ? #LİYAKATMİ DEDİNİZ.? #FETÖYLE MÜCADELEMİ DEDİNİZ ..?Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler