24 KASIM VE ÖĞRETMENMİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI: DERS SÜRELERİ DÜŞEBİLİR KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖĞRETMENLERE İKRAMİYE TEKLİFİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANKETİNDEN ÇIKAN ÇOK ÇARPICI SONUÇ!YENİ SİSTEM İNGİLİZCEYİ HEPTEN ÖLDÜRECEK !GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.” BEKA DEDİKLERİ ŞEY!.. DEĞİŞEN NE? ALGIDA FARKLILIKTÜRKİYE’NİN MAARİF DAVASI’NDA MUALLİM/ÖĞRETMENMEMURLAR HANGİ İZİNLERİ KULLANIRKEN MAAŞLARI ETKİLENMİYOR?DEVLET MEMURLARINA PROJE TAZMİNATI KAPSAMINDA YAPILAN ÖDEME ARTACAKÖZEL SEKTÖRDE GEÇİRDİKLERİ HİZMETLER ÖĞRETMENLERİ NASIL ETKİLİYOR?HANGİ KADROLARA ATANMAK MEMURLARA İLAVE DERECE/KADEME KAZANDIRIYOR?MEMURİYETTEN ATILMA HANGİ HALLERDE OLUYOR?TEKNİK PERSONEL HANGİ MÜHENDİSLİĞİ BİTİRİNCE MAAŞI ARTIYOR?

O PERSONELE ÜCRET ÖDENİRMİ...

Vekalete ara veren personele ücret ödenir mi?

10-07-2016 03:19 - MEVZUAT

Vekalet sırasında çeşitli nedenlerle ara veren personel vekalet ücreti alabilir mi?

 

Bir göreve vekaleten eden Devlet memuru, çeşitli nedenlerden dolayı vekalet görevine ara verebilmektedir. Bu çeşitli nedenler arasında geçici görev, hizmetiçi eğitim, kurs, seminer ve benzeri nedenler bulunabilmektedir.

Bu konuda Zam ve Tazminat kararnamesinin 9. maddesinde vekalet göreviyle ilişkili veya ilişkili olmayan ayrımı yapılmıştır. Eğer, geçici görev, hizmetiçi eğitim, kurs, seminer vekalet göreviyle ilişkili ise vekalet edeniyle verilen zam ve tazminatta kesinti yapılmaz, ancak vekalet göreviyle ilgili değilse vekalete dair zam ve tazminat farkı verilmez.

Bu konuda DSİ'nin yeni tarihli görüş yazısı


HABERİ PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA





Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Asist Media Ahmet Hamdi Çicek - Adres selcuklar cad evren apt no 18/ daire3 Etiler Besiktas İstanbul Tel 0212 2886322
Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Sağlık Sitesi - Çalışan Sitesi - Yeni Projeler