MİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARI NEDEN ÇOK CEZA ALMAKTA?ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUNGENEL BAŞKAN: “ AP’NİN KARARINI KINIYORUM”İŞSİZLİK,İŞSİZLİK,İŞSİZLİK !SAĞLIK ÇALIŞANLARI BU MÜJDECİLERE GEREKEN DERSİ VERMELİMÜFETTİŞLİK MÜLAKATINA MAHKEMEDEN DURDURMA1 DOKTORA 5635 HASTA DÜŞÜYORGENEL BAŞKAN: “NÖBET GÖREVİ İLE İLGİLİ 4 AYRI EYLEM KARARI ALDIK.”KYK’da GENÇLİK VE MEHMET AKİF14 MART ÇALIŞANLARIN HAKLARININ TESLİM EDİLDİĞİ GÜN OLMALIDIR ...ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?İSTİKLAL MARŞI MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR20 BİN ATAMA YETERSİZ ... BAZI İNSANLARİSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 97’İNCİ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.
Yazı Boyutu : A+ A-

ÖĞRENCİ KLÜPLERİ, BİGA VE GENÇLİĞE GÜVEN ?

Öğrenciler, başımızın tacı ama ne biz bunu, kendilerine hissettirebiliyoruz ne de onlar böylesi bakış açısının samimiyetine inanıyorlar. İki günlüğüne Biga'da öğrencilerin konuğuydum. Keyifle gittim, mutlu döndüm...
12-03-2018 13:03:11


Abbas GÜÇLÜ

Öğrenci toplulukları ya da diğer adıyla öğrenci kulüpleri, ne kadar geniş yelpazede, ne kadar yaygın ve ne kadar güçlüyse, geleceğimiz, o kadar güvencede sayılır..

Çağdaş devletlerde, demokrasinin en önemli ölçütlerinden birisi de, sivil toplum örgütlerninin gücüdür. 
Onlar ne kadar güçlü ve temsil yetenekleri ne kadar fazla ise demokrasileri o kadar güçlü ve oturmuş demektir.

Yine aynı şekilde, öğrenci kulüplerinin gücü ve temsil ettikleri öğrenci oranı da, üniversitelerin reyting sıralamasında en önemli kıstaslardan birisidir.

Şimdi, olaylara, bu çerçeveden baktığımızda, sivil toplum örgütlerimizin de, öğrenci kulüplerimizin de arzu edilen temsil gücüne sahip olduklarını  söylemek hayalcilik olur.

İşte bu noktada, sivil toplum örgütlerimize ve öğrenci kulüplerimize, elimizden geldiğince destek olmamız gerekiyor...

Başkalarını bilmem ama ben, yazılarımla, programlarımla, konferans ve söyleşilerimle hep onların yanındayım. Hem de gazeteciliğe başladığım ilk günden itibaren...

Önceki gün Çanakkele 18 Mart Üniversitesi Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin kurduğu İktisat Toplulu'ğunun konuğu olarak Biga'daydım.

Önce öğrenci arkadaşlar ile eğitimi ve geleceği konuştuk, sonra da topluca yemek yedik, şehri ve bölgeyi gezdik.
Onların anlatacağı, soracağı çok soru vardı, benim de merak ettiklerim. Uzun uzadıya sohbetler yaptık.

Biga ve Çanakkale'nin öğrenci donanımı, dünden bugüne hep iyi oldu. Defalarca Genç Bakş yaptık. Her defasında da, sorularıyla, nezaketleriyle ve aidiyet duygularıyla fark yarattılar.

Çanakkale'de, Biga'da da sokaktaki her üç, dört kişiden birisi öğrenci.
Onlar kenti, kent de onları seviyor.

Öğrenci profili adeta bir Türkiye profili, neredeyse hemen her ilimizden yüzlerce öğrenci var ve arkadaşlık duyguları öylesine pekişmiş ki, Çanakkale'yi geçilmez kılan o günkü duygular ne ise bugün de o.

İktisat Toplulu'nun gündeminde önemli konular var.
Örneğin mayıs ortalarında önce Türkiye'deki tüm iktisat kulüplerine, gelecek öğretim yılında da dünyanın dört bir yanından gelecek iktisat öğrencilerine ev sahipliği yapmayı düşünüyorlar.

Ve bu konuda hem fakülte hem de üniversite yönetiminden kendilerine samimi destek var...

Bu arada, termik santrallerin yarattığı doğa tahribatı, bölgedeki tarımsal alanların korunması ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine yönelik çabaları da takdire şayan...

Öğrenciler son yıllarda hepimize çok önemli dersler veriyor.
Örneğin bu yıl 350 bin kontenjanı boş bırakarak YÖK'e,  doğayı, işsizliği, katma değeri yüksek ürünleri, markalaşma ve üretimi,  gündemlerine alarak da biz yetişkinlere, biz sizin gibi olmayacağız mesajı veriyorlar...

Kendilerini her zaman olduğu gibi yine ayakta alkışladık. Alkışlamaya da devam edeceğiz.

Ülkemizin neresine gidersek gidelim, İstanbul'a hep moralle dönüyoruz. Çünkü, gençlerin heyacanı, bize moral veriyor...

ABBAS GÜÇLÜ


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler