BUGÜN SEÇİM OLSA....VERİLMESİ ZORUNLU MAZERET İZİNLERİNİ KULLANMAK İÇİN AMİRE HABER VERMEK GEREKİR Mİ?REFAKAT İZNİ KULLANIRKEN HASTALANAN MEMURUN İZİN DURUMUKULLANABİLECEĞİ YILLIK İZNİ BULUNMAYAN MEMURUN İZİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIR?MEMURLAR ÖZLÜK DOSYALARINDA OLMAYAN CEZALARDAN DA ETKİLENEBİLİYORMEMURLARIN 25 YILDAN FAZLA OLAN HİZMETLERİNİN ÖZLÜK HAKLARINA ETKİSİ2018 ATAMA KONTENJANLARININ İLK KISMI DAĞITILDIHASTALIK RAPORUNU KURUMA GEÇ İLETMEK MEMURİYETİ SONA ERDİREBİLİR2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDU2018 YILINDA KKTC VE YURTDIŞINA GİDECEKLERE ÖDENECEK GÜNDELİK MİKTARLARI BELLİ OLDUUNVAN DEĞİŞİKLİĞİNDE YENİ GÖREVİN MALİ HAKLARINA NE ZAMAN HAK KAZANILIR?MEMURLAR TORBA KADROYA ATANDIKTAN SONRA ESKİ DERECELERİNE ATANABİLİR Mİ?MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARININ TEDAVİ YARDIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIÖĞRETMENİN KADRO UNVANI DEĞİŞTİĞİNDE EK GÖSTERGESİ DE DEĞİŞEBİLİYORGİYECEK YARDIMINDAN YARARLANAN MEMURLARA YENİLERİ EKLENDİ
Yazı Boyutu : A+ A-

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?


13-02-2018 07:02:58


Remzi ÖZMEN

ÖĞRETMENİN İTİBARI AYAKLAR ALTINA ALINIRKEN, MEB NEDEN SEYİRCİDİR?

Çorlu da bir meslek lisesinde öğretmenle ders saati içerisinde dalga geçen öğrencilerin görüntüleri basına düştü. Yıllardır diyoruz ki uygulamalarınızla öğretmeni itibarsızlaştırıyorsunuz ancak dinleyen yok. Ne yazık ki adeta kediye boğdurulan öğretmen bir yandan velilerden şiddet görüyor öbür yandan öğrencilerden. Bu da yetmezmiş gibi sanki siz gerekeni yapın, uslanmazsa bana gönderin bir de ben gerekeni yapayım diyen bir Milli Eğitim Bakanlığı vardır. Sürekli parmak sallamalar bakanlık yetkilileri ve veliden sonra öğrenciler şimdi gerekeni yapmaktalar. Basınımız da mal bulmuş mağribi gibi bu görüntülerin üzerine atlamış ve servis etmiştir. Tabi ki basına şaşırmıyoruz. Onlar işlerine bakıyor. Ancak bakan Bey ve bürokrasisi öğretmenler alaya alırken küçük düşürülürken ve itibarları ayaklar altına alınırken acaba nereye bakıyorlar?

Bu soruyu da biz cevaplayalım; Ne yazık ki MEB i nasıl parselleriz çabasından başka bir dertleri yoktur. Onlar için liyakatsiz olsun bizim istediğimiz kişiler olsun. Varsın öğretmen itibarsızlaşsın, varsın MEB başarısızlıkta rekor kırsın, varsın okullarda uyuşturucu kullanma oranı artsın, varsın okullarda şiddet alıp başını gitsin, varsın hergün müfredat değişsin, varsın sınav sistemleri değişsin, varsın şu vakıflar şu dernekler okullarda cirit atsın umurlarında değil.

Bu kadar liyakatsiz insanı iş başında tutarak eğitimi bu hale getirenler ne yazık ki bu sonuçlardan hiçbir ders almış değiller. Yine yaptıkları yönetici atama yönetmeliğinde bu beceriksiz yöneticileri yazılıya sokmama gayretiyle makamda tutma çabası içerisine girmişlerdir. Yeniden beceriksiz şube müdürleri eliyle mülakatta ısrarcı olmuşlardır. Yani dünya yıkılsa Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri bu ısrarlarından vazgeçmek niyetinde değildirler.

Bu satırları yazarken Sultangazi İlçemizde yine bir öğretmenimizin velilerce darp edildiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ne yazık ki Öğretmenin itibarsızlaştırılması okulda başlamıştır. Şiddete uğraması okulda başlamıştır. Çünkü birçok idareci veliyi öğretmene karşı kışkırtmıştır. Yöneticilik vasfını gösterip ortamı yumuşatamamıştır.

Sonuç olarak; Milli Eğitim bakanlığı gelinen noktadan acaba neden kendisine zerre olsun bir pay çıkartmamaktadır. Acaba öğretmenin itibarı ayaklar altına alınırken MEB neden seyircidir. Acaba hangi gerekçeyle okullarda yaşananlara kayıtsız kalmaktadır. Karşılıklı güven ortamını tesis etmek için acaba neden bir adım atmamaktadır?

Remzi ÖZMENYAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

MEB Yönetici Adayları sözlü mülakat komisyonları hakkaniyetli bir sınav gerçekleştirdiler mi ?


EVET
HAYIR

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler