EĞİTİM SEN'DEN 4+4+4 PROTESTOSU !

Eğitim-Sen'den '4+4+4' ve 'atanamayan öğretmen' protestosu

EĞİTİM SEN'DEN 4+4+4 PROTESTOSU !
Eğitim Sen üyesi bir grup zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran ve kamuoyunda ''4 4 4'' olarak bilinen yasayı ile 40 bin öğretmen ataması yapılmasını protesto etti.
 
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) üyeleri Sultanahmet Meydanı'nda ''4 4 4'e karşı çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkıyoruz'' yazılı pankart açtı.
 
İstanbul 5 No'lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan, bugün 385 bin çocuğun 1. sınıfa başladığını belirterek okul zillerinin bugün kaos ve belirsizlik için çaldığını savundu.
 
Derslik sayısındaki artışın yetersiz olduğunu iddia eden Aydoğan, okulların boyanması dışında dışında herhangi bir hazırlık yapılmadığını kaydetti.
 
Aydoğan, ''Okullara hazırlık için yeterli ödenek ayrılmamıştır. Velilerin kaygıları giderilmemiştir. Öğretmenlerimiz norm kadro belirsizliğini yaşamaya devam etmektedir. Bugün norm fazlası olduğunu öğrenen arkadaşlarımız var. Bizler Eğitim Sen olarak 5 yaşındaki çocuklarımız zorla okula gönderilmesine karşıyız'' diye konuştu.
 
Mehmet Aydoğan, atanamayan öğretmenlerin atanması amacıyla 11 Eylül'de Türkiye'nin farklı yerlerinden yola çıkarak büyük öğretmen yürüyüşü başlatacaklarını ve 15 Eylül'de de Ankara'da eylem yapacaklarını söyledi.
 
Atanamayan Öğretmenler Platformu üyesi Duygu Semiz ise ataması yapılan 40 bin öğretmenin yetersiz olduğunu ve göz boyama amacı taşıdığını savunarak hala binlerce öğretmenin atama beklediğini belirtti.
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER