HAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI “BİZİM İNANCIMIZDA KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİDİR ANCAK BAZILARI KENDİLERİNİ İMTİYAZLI MÜSLÜMAN OLARAK GÖRÜYOR.”ACIBADEM- ACIPAYAM’ DA BİR MÜDÜRDEDE KORKUT HİKAYELERİNDE DEĞERLER EĞİTİMİVELİLERE ÇAĞRI !..
Yazı Boyutu : A+ A-

TÜRK İSLAM KAHRAMANI (ÇÖL KAPLANI) FAHRETTİN PAŞA


25-12-2017 21:12:48


Mehmet ARSLAN

"Can vermeden Cananı (Medine)vermeyiz..!!"   diyen Büyük Türk -İslam Komutanı Fahrettin Paşa'yı tanımak milli bir görevdir... 

Bu büyük kahraman, isyancılara karşı düzenlenen askeri bir harekât esnasında, güçlükle yürüyen çelimsiz bir askeri görünce devesinden inmiş “Kardeşlerim! Sıkıntıda da bollukta da her şeyi paylaşacağız” diyerek o askeri kendi devesine bindirerek kendisi yaya olarak devam edecek kadar bir baba merhametine sahipti. 

 Medine’de isyanların arttığı bir zamanda Cemal Paşa’nın “İstersen tecrübeli Alman pilotlardan gönderelim.” teklifini kabul etmemiş ; Hz Peygamber efendimizin kabrinin bulunduğu mübarek belde Medine’yi savunurken yanında  yalnızca Müslüman askerlilerin olması istediğini söyleyerek bu konudaki hassasiyetini ortaya koymuştur.

Bu büyük kahraman samimi bir Müslüman olduğunu Medine’de kaldığı sürece Hz. Peygamber’in kabrini sık sık ziyaret ederek gösteren Paşa, adeta bir türbedar gibi çalışmıştır.

En güçlü emperyalist dünya devleti ve en büyük İslam düşmanı İngilizler bile kendilerine zor anlar yaşatan büyük askere  hayran kaldıklarını çoğu kere itiraf etmek zorunda kalmışlardır. Medine müdafaası sırasında karşı karşıya geldiği İngiliz ajanı Lawrence tarafından “Çöl Kaplanı” denilen Paşamıza yine  İngiliz subay Bassett “Kaburgalarına kadar tam bir askerdir.” Demek zorunda kalmıştı.

 Azılı düşmanları Paşamıza "ÇÖL KAPLANI" deyip takdir ederken, Hz Resulün hatıralarını, İslam’ı ve değerlerini aç susuz olarak korumaya çalıştığı halde sözde Müslümanlar utanmadan, sıkılmadan, Allahtan korkmadan "hırsız" diyebilme alçaklığını gösterebiliyor...

 Bu büyük savaşçı insanın en çok nefret ettiği cümle: Teslim olun cümlesiydi.

 Birçoklarının umudunu kaybettiği bir anda o  askerlerine şöyle hitap ediyordu:

"Evlatlarım!

"Bir söz verdik. 'Kutsal şehri isyancılara vermeyeceğiz' diyerek. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Ta ki son mermi, son er ve son kana dek... Bu azim, bu kararlılık bize dayanma gücü verecektir. Bunu hiç unutmayın! Ümitsiz olmayınız. 

Bakın, bayrağımıza iyi bakın. Herhangi bir bayrak değildir o. Şu an devletimizin düşen birçok kalesi var. Ele geçirilen birçok şehri var. Ama burası son kaledir. Devletimizin son direnme noktasıdır. Belki bizim bu gayretimiz diğerlerine de örnek olursa, her yerde ittifak etmiş düşmanlara, yedi düvele karşı koyarız!..." demiştir.

Bu sözlerin  hainler ve uşaklar için önemli yoktur...

Medine-i Münevvere’yi, Hz. Peygamber’in kabrini son ana kadar savunan, teslim çağrılarını geri çeviren Fahrettin Paşa’nın bu dik duruşu ancak ve ancak Peygamber sevgisiyle izah edilebilir. Zira Fahrettin Paşa Medine’yi “bütün İslam’ın sırtını dayadığı yer, manevi gücünün desteği” diye tanımlamak suretiyle bu kutsal şehre özel bir önem vermekteydi.

İngilizlerin baskısıyla  Padişah, Medine’nin teslim edebilmesini  isteyen bir emir göndermesine rağmen o buna uymamıştır. Medine’yi bırakmamakta kararlı olan Paşa, “Halife’nin (Padişahın) baskı altında kaldığı için böyle bir emir yayınladığını söyleyerek” teslim olmamıştır.

Hiçbir yardımın gelmediği ve her şeyin bittiği bir zamanda  Fahrettin Paşa, gözyaşları içinde Peygamberimiz ’in kabrini Şerifini ziyaret ederek dua etmiştir ve oradan ayrılmamaya karar vermiştir. Bayrağımızı burçlardan indirtmem, Efendimiz’i bırakmam, diye haykıran ve İngilizlere teslim olmayan Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa, sonunda, kendi subaylarının ani bir baskınıyla Hz. Peygamber’in kabrinden cebren çıkarılarak teslim olmak zorunda bırakılmıştır.

Marmara Üniversitesi mensubu Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci adında  birisi  Türk Düşmanı Rusların dahi takdirini kazanmış hem Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşaya hem de Fahrettin Paşaya dil uzatan tveetler atmıştır … 

Tveetlerde Gazi Osmanpaşa’yı  teslim olduğu için suçluyor; Fahrettin Paşayı da Mondros Mütarekesine uymayıp teslim olmadı için suçluyor…. Yazıklar olsun… Bu adamın da Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı mı yoksa Türk Düşmanı emperyalist devletlerden hangisinin  vatandaşı olduğunu kestiremedim.

2 yıl 7 ay süren Medine Müdafaası sonrası "Medîne Müdâfii", "Türk Kaplanı", "Çöl Kaplanı", "Medine Kahramanı" lakaplarıyla anılan Ömer  Fahrettin Paşa  daha sonra İngilizlerce Malta Adasında hapsedilmiş  ve İstanbul’da  Nemrut Mustafa Başkanlığındaki Mahkemece  gıyabında idama mahkum edilir. 8 Nisan 1921 Tarihinde Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının gayretleriyle kurtulur. Kurtuluş Savaşına katılarak Güney Cephesinde Fransızlara karşı birlikleri birleştirdi. Fransızlarla yapılan Ankara Antlaşmasından sonra  Afganistan’a elçi olarak giderek Kurtuluş  Savaşına büyük miktarda  her türlü yardımın yapılmasını organize etti…22 Kasım 1948 de Hakka yürüdü… 

Medîne Müdâfii", "Türk Kaplanı", "Çöl Kaplanı", "Medine Kahramanı" diye  tanınan bu kahraman Türk evladından  Allah’ım razı olsun… Peygamber Efendimize  komşu olsun inşallah…

Ama hainlerin ve uşak ruhluların burnu sürtülsün ve ahiretleri beter olsun....


Mehmet Arslan


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA

Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler