HAYIRLISI OLSUN MEB KILAVUZU EKSİK YAYINLAYINCASAĞLIKTA ŞİDDET YASASI ÇIKSIN !SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANMALIEĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAYMIŞIZ !İMAM HATİP OKULLARINDA HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR DESEK NE KAYBIMIZ OLUR?YETKİLİ Mİ ?SOSYAL AJANLAR, MUHBİRLERGEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLENLERİN YÖNETİCİLİĞİ DÜŞMEMELİDİRGENEL BAŞKAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”MEB SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK LİSE VE KONTENJANLARI AÇIKLADI “BİZİM İNANCIMIZDA KUL HAKKI ÇOK ÖNEMLİDİR ANCAK BAZILARI KENDİLERİNİ İMTİYAZLI MÜSLÜMAN OLARAK GÖRÜYOR.”ACIBADEM- ACIPAYAM’ DA BİR MÜDÜRDEDE KORKUT HİKAYELERİNDE DEĞERLER EĞİTİMİVELİLERE ÇAĞRI !..
Yazı Boyutu : A+ A-

YİNE Mİ,NİMET SİZE,KÜLFET BİZE


08-12-2017 12:12:01


Sami ÇELİK

?
                Yıllardır Milli Eğitim Bakanlığında haksız, hukuksuz uygulamalar yapılmakta, yandaşlık ön planda tutulmaktadır. Yandaşlığın boyutunu Dünya’nın en zalim ülkelerinde bile göremezsiniz. Görevimiz dolayısı ile Kamu’da çalışma hayatında nelerin olduğunu gözleme şansına daha çok sahibiz. Kamu’da her kurumda olduğu gibi, Milli Eğitim Bakanlığında da torpil rayından çıkmış bir tren gibi, çayıra, bayıra, uçuruma, duvara savrulmuştur. Mülakatlarda torpilin hızını alamayan Milli Eğitimin bazı yetkilileri boş gördükleri her kadroya, ya emir aldıklarını, ya da sırdaş, yandaş kabul ettiklerini görevlendirmektedir. Bir düşünün !soruşturma sonunda müdürlük görevi üzerinden alınmış,öğretmen olarak başka bir okula gönderilmiş bir zat,görevlendirme yazısı ile alındığı okula müdür olarak görevlendirilebiliyor.Bunu ancak rahmetli Kemal Sunal filmlerinde ve Şener Şen filmlerinde görebilirsiniz.)Ayrıca soruşturma geçiren bir Müdür Yardımcısı bir başka okula Müdür olarak görevlendirilebiliyor.Tacizden ceza alan bir müdür ,ihraç edileceği yerde başka bir ilçeye müdür olarak gidebiliyor.Müdür ,Müdür Yardımcısı görevlendirmelerinin bir sendika temsilcisi tarafından yapıldığına dair söylentiler var.İl Milli Eğitim Müdürlüğünün isteğe bağlı yazısı zorunlu hale getirilebiliyor.Dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne uğradım;koridordan geçerken bir kapının üzerinde bir okul müdürünün şube müdürü olduğu tabelasını gördüm.Şaşırdım.Görevlendirilen müdürle bir sorunum yok.Anlamadığım şu;bu ilçede 10 tane şube Müdürü var.İlçe Müdürü ile beraber  hepsi bir sendikanın üyesi ya da taraftarı.Şimdi yeni görevlendirilen arkadaş da aynı sendikanın üyesi.Aslında daha önce de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü de uyarmıştık.Yeter demiştik,ülke batarken,ülke için size,iktidara sonsuz destek verdik.Adeta ülkemizi korurken sizlerin makamlarını da korumuş olduk.Açıkçası ülkeyi biz ve bizim fikrimizdeki siyasi parti kurtardı demiştik.Bundan sonra yapılacak her görevlendirmede görüşlerimiz alınsın istemiştik.Hak,hukuk,adalet.liyakat olsun istemiştik.Demek ki bunların anlayışı değişmemişti.Zora düşünce bizi görüyor,rahata düşüncede kardeşlik sona eriyor du anlaşılan. Bu son atanan şube müdürü Türk Eğitim -Sen’li olsaydı Milli Eğitim mi batardı?.Nerede mili birlik ve beraberlik?Nerede hep birlikte Türkiye’yiz sözleri?Nerede işi ehline veriniz hadis-i şerif-i?.Yapamazsınız beyler.Torpille gelenler emirle iş yaparlarda ondan.Yazıklar olsun.Bu haksızlıkların peşini bırakmayacağız.Susmadık,susmayacağız.Bugün için ödüller,makamlar,görevlendirmeler,akçeli işlerin hepsi size ,yine size.Yani nimet size,külfet bize .Her yokuşun “Bir inişi vardır” unutmayınız.İstanbul İl Milli Eğitim müdürlüğünden “hangi ilçe?”sorusunu almak istiyorum.

Sami ÇELİK


YAZIYI PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ ?

:

:

YORUMUMU ONAYLA


YORUMLAR
Sema kapıcı ~ 3 ay önce
Ben bügün okulla ilgili 147 numarayı aradım bana bilgi verdiler ben nusuf bilgi verdim sıkıntı olmaz insallah
Mehmet Ali KILIÇ ~ 4 ay önce
Sayın başkanım bu yazdıklarınız devede kulak,daha ibretlik nice olaylar yaşanıyor. Allah var gam yok. Yüreğine kalemine sağlık.Yazarlar

En Çok Okunanlar
Anket

ÖĞRETMENLERİN PERFORMANS DEĞERLENDİRİLMESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?


KATILIYORUM
DOĞRU BULMUYORUM
FİKRİM YOK

2011 Kamudan.com Tasarım ve Yazılım KARİP NETWORK
Çalışan Sitesi - Yeni Projeler