Mahkeme Yargıtay kararına uydu: Adli kontrolleri kaldırıldı

Gezi Davası’nda Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin yeniden yargılandıkları duruşmada adli kontrol kararları kaldırdı. Mahkeme'nin Yargıtay kararına uyması dikkat çekti.

Mahkeme Yargıtay kararına uydu: Adli kontrolleri kaldırıldı

Haklarında verilen 18'er yıl hapis cezaları Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi tarafından bozulan Mücella Yapıcı, Ali Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi'nin Gezi Davası’nda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden yargılandıkları duruşma görüldü.

ADLİ KONTROL TEDBİRLERİ KALKTI

Mahkeme, Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından bozulan karara uyarak Altınay, Ekmekçi ve Yapıcı hakkında uygulanan adli kontrol tedbirlerini kaldırdı.

Duruşma 22 Mayıs 2024, saat 11.10’a ertelendi.

YARGITAY TAHLİYE KARARI VERMİŞTİ

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen 18'er yıl hapis cezalarını onamıştı. Mücella Yapıcı, Yiğit Ali Ekmekçi ve Hakan Altınay'ın ise mahkumiyet kararları bozulmuş, tutuklu bulunan Yapıcı ve Altınay için adli kontrolle tahliye kararı verilmişti.

Karar Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER