BELEDİYEDEN OTOBÜS DURAKLARINDA YENİ UYGULAMA

Vatandaşların otobüs beklerken geçen zamanlarını daha iyi değerlendirebilmesi için Bağcılar Belediyesi, durak kütüphanesi uygulamasını başlattı

BELEDİYEDEN OTOBÜS DURAKLARINDA YENİ UYGULAMA

Prestij caddelerin hizmete sunulduğu geniş ve kullanışlı kaldırımların yapıldığı Bağcılar’da ilgi gören bir uygulama daha hizmete sunuldu. İlçenin değişik noktalarına kurulandurak kütüphanesi, otobüs bekleyen yolcuların vakitlerini değerlendirmesine yardımcı oluyor.

20 BİN KİTAP KONULDU

Fatih Mahallesi Kapalı Sokak, Şehitler Parkı, Yıldıztepe Cezine, Kirazlı Metro, Kestane Bahçesi, Bağcılar Meydanı, Ertuğrul Gazi Parkı, Molla Gürani Parkı, Güneşli Meydanı, Kocayusuf Parkı’na kurulan durak kütüphanelerine Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından her hafta iki kez kitap konuluyor. Durak kütüphanelerine toplam 20 bin kitap konuldu.

OKUMA BİLİNCİ GELİŞİYOR

Bağcılar’da öğrencilerin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla Bilgi Evleri’ni hizmete sunduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yeni uygulamayla tüm hemşerilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanması için projeler hazırladıklarını söyledi.

Bu kapsamda Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde okuma-yazma kursları düzenlediklerini, kültür merkezlerinde okuma etkinlikleri ve yarışmaları yaptıklarını anlatan Çağırıcı, “Hizmetlerimizde eğitime her zaman öncelik veriyoruz. Durak kütüphaneleri projemizde hemşerilerimizin durakta beklerken vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmelerini istedik. Ortak yaşam alanlarında okuma kültürünün gelişmesi çok önemli. ‘Durak Kütüphanesi Projesi’ de bu gelişime katkı sağlayacaktır” diye konuştu

haber7

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin Tek
Tekin Tek - 9 yıl Önce

Belediyeyi kutlarım. İnşallah devamı gelir.

SIRADAKİ HABER