BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MOBİL İMZADA İLK 5'TE

Belediyecilikte teknolojinin hızıyla hareket eden 'E- imza' ve 'Mobil İmza' kullanımında İstanbul’daki 5 belediye arasına giren Beylikdüzü Belediyesi, bu sayede artık daha da hızlı.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MOBİL İMZADA İLK 5'TE

 Belediyecilikte teknolojinin hızıyla hareket eden 'E- imza' ve 'Mobil İmza' kullanımında İstanbul’daki 5 belediye arasına giren Beylikdüzü Belediyesi, bu sayede artık daha da hızlı. Geçtiğimiz yıl faaliyet göstermeye başlayan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile elektronik ortama geçen evraklar, artık sistem üzerinden imzalanıyor, iş takipleri kolaylaşıyor ve taleplere hızlıca dönüş sağlanıyor.
 
Değişen teknolojik yenilikleri sıklıkla takip eden Beylikdüzü Belediyesi, zamana karşı büyük yatırım yaparak, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran bir uygulamaya imza attı. 'E- imza' ve 'Mobil İmza' dönemine hızla geçiş yapan belediye,elektronik ortamlarda meydana gelebilecek olan güvenlik zafiyetleri ve açıkları da ortadan kaldırmış oldu. Kişinin kimliğini ispatlayan mobil nitelikli elektronik sertifika ile artık sahada çalışmalar yürütülürken, bekleyen evraklar yanıtlanabiliyor. Belediyenin geçen yıl kullanmaya başladığı EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) alt yapısıyla çalışan sistem, gsm operatörünün de bağlantısıyla elektronik ortamdaki evrakların hızlıca sonuca ulaşmasını sağlıyor.
Zamandan Tasarruf En Büyük Amaç
Güvenilirliği kesin olan ve hukuksal geçerliliği ıslak imza ile eşit olan bu sistemin; EBYS, TÜBİTAK, GSM Servis Sağlayıcısı ve Beylikdüzü Belediyesi olmak üzere 4 önemli saç ayağı bulunuyor. Mobil imzanın özellikle vatandaşın hizmet başvurularının daha hızlı yanıtlanmasını sağlayacağını belirten Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Naim Demirci, “Kurumumuzda uygulanan mobil imza ile belediyemizin birimleri arasında ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sürdürülen yazışmaların, sevk, paraf ve onay sürelerinin kısaltılması, bu şekilde vatandaşımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet verilebilmesi, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesini amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER