ÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE'DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Türkiye’nin ilk ve tek kadın “Master Şef”iolan Deniz Orhun ve beraberindeki Çinli aşçılar, Maltepe Belediyesi’nin hizmete açtığı Kadın Girişimcilik Mutfağı’nı ziyaret ederek hünerlerini sergilediler.

ÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE'DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
Maltepe Belediyesi’nin 2016 yılında hizmete açtığı ve kadınların ücretsiz olarak eğitim aldıkları Kadın Girişimcilik Mutfağı’nın, çok özel konukları vardı. Daha önce Beyaz Saray’a daaşçı olarak davet edilen ve eski ABD Başkanı Obama’nın 49’uncu yaş günü pastasını yapan, Türkiye’nin ilk ve tek kadın “Master Şef”i unvanına sahip Deniz Orhun ve yine dünyaca tanınan Çin’li aşçı BianJiang ve ekibi,girişimcilik mutfağını ziyaret etti.

ÇİNLİ AŞÇILAR MALTEPE’DE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ  - Türkiye’nin ilk ve tek kadın “Master Şef”iolan Deniz Orhun ve beraberindeki Çinli aşçılar, Maltepe Belediyesi’nin hizmete açtığı Kadın Girişimcilik Mutfağı’nı ziyaret ederek hünerlerini sergilediler.

Türkiye ve Çin’in yemek kültürlerinin birbirine yakın olduğunu söyleyen BianJiang, iki ülkenin ortak lezzetinin ise mantı olduğunu söyledi. Master şef Deniz Orhun ise yaptığı konuşmada, “Dünya mutfaklarını birbirleri ile kıyaslamak yerine, her mutfaktan bir şeyler almaya çalışmalıyız.

Her kültürün kendine has bir lezzeti var” dedi.Ziyaretlerini tamamlamadan önce mutfakta bir de yemek hazırlayan Çinli aşçılar, yaptıkları yiyecekleri de mutfak çalışanlarına ikram ettiler.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER