MALTEPE KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR

Maltepe Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, 10 kurban satış ve 27 kurban kesim alanındaki çalışmalarını tamamladı. Belediye ekipleri, alanların temizliğinden, kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi çalışmayla vatandaşların hizmetinde olacak.

MALTEPE KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR
Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe İlçe Müftülüğü tarafından oluşturulan Maltepe Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kurban kesim ve satış alanlarına, Maltepe Belediyesi tarafından hizmet verilecek. Fen İşleri, Zabıta, Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılacak çalışmalarla, 10 kurban satış ve 27 kurban kesim alanında, alanların temizliğinden, kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi hizmet yürütülecek.

KURBAN YAKALAMA TİMİ
Bunun yanı sıra yaklaşık 400 civarındaki kamyonla kurban atıklarının taşınması, çöp ve atık poşetlerinin alana yerleştirilmesi işlemini gerçekleştirecek olan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne, zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerle eşlik edecek. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçeye getirilecek hayvanların pasaport ve sağlık kontrolleri de gerçekleştirilerek, hayvanların kesime uygun olup olmadığı saptanacak. Yine her sene olduğu gibi bu sene de vatandaşların hizmetinde olacak 4 kişilik kurban yakalama timi, kaçan kurbanlık hayvanların, “yakalama borusu” adı verilen bir aletle fırlatılan ve içinde sadece uyuşturucu etkisi olan şırınga ile etkisiz hale getirilmesini sağlayacak. Vatandaşların bu hizmetten faydalanabilmeleri için, (0216) 458 99 99 numaralı hattı aramaları yeterli olacak
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER