MALTEPE'DEN 'BARIŞ'I HAYKIRDILAR

Meclis katliamı iş bırakarak protesto etti.Belediye Başkanı Ali Kılıç çalışanlarıyla birlikte katliamı protesto etti

MALTEPE'DEN 'BARIŞ'I HAYKIRDILAR
Ankara’da 97 vatandaşın hayatını kaybettiği katliam sonrası sendikaların aldığı iki günlük iş bırakma kararına, Maltepe Belediyesi’nden de destek geldi. Başkan Ali Kılıç’ın açılışını yaptığı meclis toplantısı, görüşme yapılmadan oy birliğiyle ertelendi. İş bırakma eylemi yapan belediye çalışanları, belediye başkanı ve meclis üyeleriyle birlikte yürüdü.
Maltepe Belediyesi’nin olağan meclis toplantısı, Ankara’da yaşanan ve 97 vatandaşın hayatını kaybettiği katliam sonrası sendikaların iki günlük iş bırakma kararının ardından ertelendi. Maltepe Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve “Yastayız” yazısının dev ekrandan yansıtıldığı toplantı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından açıldı.
BELEDİYE MECLİSİ “YASTA”
 
Ankara’da düzenlenen bombalı saldırıyı kınayan Kılıç, “Geçen hafta burada, bu salonda seçimlerin huzur, barış içinde birliğimizi pekiştiren bir atmosferde gerçekleşmesi dileğinde bulunmuştuk. Birliğimizi, bütünlüğümüzü hazmedemeyen karanlık güçler yeniden düğmeye bastılar. Ankara’da onlarca insanımızı kaybettik. Diyarbakır’da iki polisimizi şehit verdik. Maltepe Belediye Meclis üyeleri önünde, tüm şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Hiçbir helal süt emmiş insanın kabul edemeyeceği, böyle bir katliam ile birliğimizin ve beraberliğimizi bozulmasına izin vermemeliyiz” diye konuştu. Herhangi bir düşünceyi ve yapıyı hedef göstermeye çalışan karanlık güçlerin emellerine ve uluslararası senaryoya karşı Belediye Meclis üyelerine duyarlılık çağrısı yapan Kılıç, meclisin bugün yapılacak oturumunun kapatılması önerisinde bulundu. Başkan Kılıç’ın önerisi, oy birliğiyle kabul edildi. Meclis üyeleri saldırıda hayatını kaybedenler ve şehitler için dua etti.
 
MALTEPE’DEN “BARIŞ”I HAYKIRDILAR
 
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin çağrısıyla iş bırakma eylemi yapan belediye çalışanlarına da destek verdi.  Belediye önünde toplanan kalabalık, saygı duruşunun ardından, “Yastayız, isyandayız, grevdeyiz” yazılı pankart açarak Maltepe Meydanı’na kadar yürüdü. “Barış hemen şimdi” yazılı dövizlerin taşındığı yürüyüşe katılanlar, hep bir ağızdan barış diye haykırırken, yapılan basın açıklamasında, her şeye inat barışın güçlü bir seçenek olduğunun ve bu katliamların unutulmaması gerektiğinin altı çizildi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER