ÖĞRETMENE ÜCRETSİZ ULAŞIM VE UCUZ EV

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, düzenlenen törende İstanbul için projelerini açıkladı. Sarıgül, “Ulaşımdan bütün öğretmenler Büyükşehir belediyesinden ücretsiz olarak yararlanacaklar. Sembolik rakamlarla konutlarını yapacağım. Anahtarlarını ve tapularını öğretmen arkadaşlarıma vereceğim." dedi.

ÖĞRETMENE ÜCRETSİZ ULAŞIM VE UCUZ EV
Mustafa Sarıgül, Gayrettepe Point Otel’de İstanbul projelerini açıkladı. Toplamda 200 proje oluşturduklarını söyleyen Sarıgül, şimdilik 28 tanesini açıkladıklarını belirtti. 

Sarıgül, “İstanbul’da planlı gelişim dönemini başlatacağız. Her uygulama, İstanbul’da gelişi güzel olmayacak. Suyunu, havasını, denizini ve ormanını kimliğini, kültürünü en iyi şekilde koruyacağız. Kuzey ormanlarını, su havzalarını mutlaka koruyacağız. Planlanan barajları Anadolu ve Avrupa yakasına yapıp İstanbullularla buluşturacağız. Deniz suyundan su için ekolojik çalışmalarımızı yapıyoruz. Kentsel dönüşüm değil kentsel gelişim diyoruz. Yurttaşlarımızın tüm haklarını koruyacağız. 2B’den kaynaklanan sorunları mutlaka çözeceğiz. Tapu sorunundan mağdur olan hiçbir vatandaşımız kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un trafik sorununa değinen Sarıgül, “Ulaşım ana planını güncelleyeceğiz. Ulaşımı tek elden yöneteceğiz. Metro ve raylı sisteme önem vereceğiz. 20 yılda AK Parti iktidarının yaptığı metro 68 km’dir İstanbul’da. Şangay 18 yılda 437 km yapıldı. Deniz ulaşımını güçlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Yenilenebilir enerji ile enerji üreteceklerini söyleyen Sarıgül, “Kendi elektriğimizi, yenilenebilir enerji ile üreteceğiz. Yeni parklar ve aktif yeşil alanlar oluşturarak İstanbul’a nefes aldıracağız. Avrupa yakasında Levent’te golf kulübü arazisini kent parkı yapacağız. Tüm ilçelerde yeşil alanları yaygınlaştıracağız.” diye konuştu.

'Öğretmenler ve okullar önceliğimizdir' diyen Sarıgül, “Ulaşımdan bütün öğretmenler Büyükşehir belediyesinden ücretsiz olarak yararlanacaklar. Sembolik rakamlarla konutlarını yapacağım. Anahtarlarını ve tapularını öğretmen arkadaşlarıma vereceğim. Trafiği çözen ve okulları model yapan bir belediye başkanı olarak anılacak Sarıgül.” dedi.

Sarıgül’ün açıkladığı diğer projeler ise şöyle; “Yedikule ve Fetih surları restore edilip turizme kazandırılacak. 39 ilçede marka caddeler olacak. Atatürk Kültür Merkezi’ni hızla onarılacak. Kadıköy’de su kenarı yapısı olarak yeni bir opera binası yapılacak. İlçelerde yaşam merkezleri, kültür merkezleri, sağlık merkezleri yapılacak. Her mahalleye en az bir kreş yapılacak. Eğitim bursları yaygınlaştırılacak. Amatör spor kulüpleri desteklenecek. Futbolcu fabrikaları açılacak. İstanbul’un iki yakasına da hayvan yaşam köyü kurulacak. Kısırlaştır, sahiplen projesi uygulanacak. Sinema için doğal çekim platoları kurulacak.” 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER