SARIYER BELEDİYESİ: HAYATA BAĞLADIK, ADINI BARIŞ KOYDUK

Çırçır-Çayırbaşı tünelinin, Çırçır çıkışında yoğun araç trafiğine girmek zorunda kalan Sarıyerli vatandaşlarımızın köyler bölgesine ulaşımını daha hızlı hale getirmek için Sarıyer Belediyesi tarafından adeta dağlar oyularak, sarp yamaçlarda gece gündüz demeden çalışılarak yapılan 4 bağlantı yolu, 12 metre genişliğinde ve 1.4 km uzunluğundaki imarlı yol törenle hizmete girdi.

SARIYER BELEDİYESİ: HAYATA BAĞLADIK, ADINI BARIŞ KOYDUK
 
Sarıyer'de 1970’li yıllardan beri ulaşım sorunu yaşayan gecekondu bölgesi, 2015 yılında ilk kez asfalta kavuştu. 4 bağlantı yolu, 12 metre genişliğinde ve 1.4 km uzunlukta; imarlı yolda yarma, dolgu, yağmur suyu kanalı, atık su  kanalı ve  bağlantıları, menfez ve şaft çalışmaları, betonarme perde duvar çalışmaları tamamlanarak, bordür, tretuvar ve  yol üstü  kaplama çalışmalarıyla alt yapı sorunlarında çözüme ulaşılmıştır. 
 
 
Çırçır Çeşmesi yine eski günlerdeki gibi berrak akacak
 
Asfaltlama çalışmalarıyla hizmete giren yolda  ayrıca Enver Ören Vakfı tarafından yapılan tarihi Çırçır çeşmesi,  yol güzergahında kaldığı için yeni yerine taşınarak,  içilebilir su olarak vatandaşların hizmetine alındı.
 
İlk sözü mahalle sakinleri aldı
 
Mahalle sakinleri adına teşekkür konuşması yapan Hürriyet Uzun; ‘’Kreşimiz, parkımız ve yaşam evimiz var ve bugün de yolumuz açıldı. Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum’’diye konuştu.
 
Mahalle Muhtarı Mehmet Gümüş; “Başkan Genç, Sarıyer’e faydalı hizmetler yapmaya devam ediyor’’
 
“Başkanım, Sarıyer’de okadar kalıcı işler yapıldı ki açmış olduğunuz bu yol onların yanında bir hiç. Bu yoldan bir tek Sarıyerliler değil tüm vatandaşlar yararlanacak” diyen Maden Mahalle Muhtarı Gümüş, Belediye başkanlarının yaptığı kalıcı hizmetlerle anıldıklarına dikkat çekti. Mehmet Gümüş, sözlerini; “Sarıyer’e faydalı hizmetler yapmaya devam ediyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye bitirdi.
 
Başkan Genç: Açtığımız her yol, yaptığımız her merdiven, sokakları değil, sevenleri, dostları, kardeşleri kısaca yaşamı birbirine bağlıyor.
 
Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; ‘’Bir gurur yaşıyoruz. Uzağı yakın eyleyen yollardır. Açtığımız her yol, yaptığımız her merdiven sokakları değil, sevenleri, dostları, kardeşleri kısaca yaşamı birbirine bağlıyor. Yollar eskiden bu mahallelere nasıl olsa yıkılacak diye yapılmıyordu. Şimdi biz evler yıkılmasın, mahalleler kaldırılmasın, yaşam devam etsin, dostlar arasındaki mesafeler kısalsın diye bu yolları yapıyoruz."
 
Genç; “Bu yolun adı barış yolu olsun”
 
Açtığımız yollarda alın teriyle çalışan her bir emekçi arkadaşıma teşekkür ediyorum. Arabayla çıkarılamayan çimentoları, sırtlarında taşıdılar. Biz dostluk için, gönül sevgisi için uğraşıyoruz. Yol yapmayı ve açmayı bitiremeyiz. Yaşamın şimdiden alt yapısını kurmaya çalışacağız, bizim yetiştireceğimiz çocuklar yarın o yolları devam ettirecekler. Biz her bir sokağın, parkın adını koyarken orada yaşayan vatandaşların kararını alıyoruz. Bu yolun adı BARIŞ YOLU olsun. Sizlerin de onayıyla burayı Barış yolu yapalım mı?
 
Mahalle sakinleri ve katılımcılarla birlikte kurdele kesen Başkan Genç; ‘’Hayırlı olmasını ve çok daha güzel barış yollarının açılmasını diliyorum’’ dedi. Törene, CHP İlçe Yönetimi, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, Birim Müdürleri ve Sarıyerli vatandaşlar katıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER