SELDA ER ÇORLU KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

SELDA ER ÇORLU KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ
Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Selda Er Oldu
Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı Seçimi Yapıldı
 
Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı. Çorlu Gazeteciler Derneği üyesi olarak seçime giren Selda Er ve yönetimi, her kesimden kadının oyunu alarak başkan seçildi. İki adayın yarıştığı Kadın Meclisi Başkanlığı seçiminde 42 oyun 31’ini alan Selda Er, Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı oldu.
 
Çorlu Belediyesi’nin 5. kattaki Eğitim Salonunda Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Toplantı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Heyetine, Çorlu Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mehtap Petek Divan Başkanı, Sevil Özgür ve Sabiha Özmolla Sayman seçilerek toplantıyı yönettiler. Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur’da kadın meclisi başkan seçimine katılan tüm kadınlara teşekkür etti.
 
Adaylar Kendilerini Tanıttılar
 
Kadın Meclisi Başkan adaylığına Cem Matbaacılık, Avrupa Yakası Gazetesi, Ergene Haber Gazetesi ve Trakya İş Dünyası Dergisi imtiyaz sahiplerinden ve Çorlu Gazeteciler Derneği üyesi Selda Er ile Kız Meslek Lisesi Müdürü Dr. Hatice Sadıkoğlu Avcı başkan adayı olarak kendilerini tanıttılar.
 
Selda Er Bütün Kadınlardan Büyük Alkış Aldı
 
Başkan adayı Selda Er ilk olarak yaptığı konuşmada özgeçmişini ve Kadın Meclisi Başkanlığı için düşündüğü ve hazırladığı projelerden bahsetti. Konuşma sonrası Çorlu Gazeteciler Derneği üyesi Selda Er, kadınların büyük alkışını aldı.
 
42 Geçerli Oyun 31’ini Selda Er Aldı
 
Kapalı oylama yöntemiyle yapılan başkanlık seçiminde 44 kişi oy kullandı. 42 geçerli oyun 31’ini alan Selda Er Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı oldu. Her kesimden kadının oyunu alarak başkanlığa seçilmesinin ardından teşekkür konuşması yapan Selda Er; “Bana destek veren tüm kadınlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada hepimiz kadınlar için mücadele vereceğiz. Bizler bundan sonra hep birlikte hareket edeceğiz. Yönetimim ve sizlerin desteği benim için çok önemlidir. Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi bundan sonra çok daha aktif ve çok daha başarılı işler çıkaracaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Her başarı güçlü ve birlikte olan bir ekiple gelir. Burada bulunan tüm kadınlarımızı bize bundan sonra da destek olmaya davet ediyorum. Çorlu hepimizin, Çorlu için çok daha güzel işler başaracağımıza inanıyorum” dedi.
 
Yönetim Listesi Tüm Kadınları Birleştirdi
 
Kadın Meclisi Başkanı seçilen Cem Matbaacılık, Avrupa Yakası Gazetesi, Ergene Haber Gazetesi ve Trakya İş Dünyası Dergisi imtiyaz sahiplerinden ve Çorlu Gazeteciler Derneği üyesi Selda Er’in yönetim listesi de tüm kadınları birleştirdi. Muhtarından iş kadına, akademisyenden işçiye, Oda başkanından doktora ve avukata kadar pek çok meslek gurubundan kadının bulunduğu liste herkes tarafından büyük takdir topladı.  Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Asil ve Yedek üyelikleri için; Şefika Üreden Koca, Gülten Üstüner, Nevcihan Kale, Fatoş Gaygusuzoğlu, Yıldız Filiz, Serpil Atar, Lale Güzel, Hülya Mert, Hatice Kalkan, Yelda Tuncer, Gülşah Gümüş, Günay Avkıran, Nazlı Çağıl Küçükgöksel, Oya Asıl seçildiler.
 
Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve Başkan Baysan’dan Ziyaret
 
Çorlu’ya yeni atanan Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ünal Baysan ve ekibi toplantı bitiminde salona iştirak ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç; “Geldiğim yerde kent konseyi yoktu. Burada kent konseyinin olmasına sevindim, güzel ve başarılı işlere imza attığını da duydum. Bundan sonra Çorlu Kent Konseyi ve Kadın Meclisi’nin çalışmalarını yakından takip edeceğiz ve katılacağım” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER