TEK ENGEL EĞİTİMSİZLİK !

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Eğitim Komisyonu engelli çocuklara yönelik 2012-2013 eğitim yılı startını verdi.

 TEK ENGEL EĞİTİMSİZLİK !
Evlerinden Belediye servis arabalarıyla alınan engelli öğrenciler haftanın 4 günü, resim, müzik, dans ve tiyatro dersleri alacak. Kursun ilk dersine katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ailelere “Lütfen çocuklarınızı evlerinizden, dört duvar arasından çıkarın. Tek engel eğitimsizlik” mesajını verdi.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, ilçedeki engelli çocuklara yönelik çalışmaları ile takdir kazanıyor. Haftanın 4 günü engelli çocuklara yönelik resim, müzik, dans ve tiyatro dersleri düzenleyen Gönül Elleri Çarşısı, düzenleyeceği gezilerle de, engelli çocukların hayata daha sıkı bağlanmasını sağlayacak.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı'nda haftanın 4 günü, gönüllü öğretmenler tarafından verilen derslerde engelli çocuklar, birçok sanat dalı ile yeteneklerini sergiliyorlar. Pazartesi günleri dans, salı günleri müzik, perşembe günleri resim ve cuma günleri tiyatro derslerinin verileceği Gönül Elleri Çarşısı'nda, zaman zaman da sinema, tarihi yerler, hayvanat bahçesi, milli parklar gibi yerlere geziler de yapılacak.

Engelli çocukların derslerine katılarak öğrencilerle yakından ilgilenen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu çocuklarımızın yeteneklerini gördükten sonra onları engelli olarak nitelemek mümkün değil.  Onların heyecanını, azim ile çalışmalarını, umut dolu bakışlarını görmek eğitimin önemini bizlere tekrar gösteriyor.  Çalışmalarda Emeği geçen gönüllü öğretmenlerimizi ve Gönül Elleri Çarşımızın kadın kent gönüllülerini, böylesine güzel ve anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.  Başkan Yazıcı engelli ailelerine de seslenerek “Lütfen çocuklarınızı evlerinizden, dört duvar arasından çıkarın. Tek engel eğitimsizlik” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER