Bütün Çocuklarımıza Yazılım Bilgisi Kazandırılmasını Arzuluyoruz

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza, yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz.

Bütün Çocuklarımıza Yazılım Bilgisi Kazandırılmasını Arzuluyoruz

Başkan Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın ev sahipliğinde, Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi´nde "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi tanıtım toplantısı yapıldı. 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, projenin önemini söyleyerek, Emine Erdoğan´ın bu projeyle kızlara ilham kaynağı olduğunu ve gelecek tasavvuru verdiğini belirtti. 

Selçuk, bayanların yazılımla uğraşmalarının olağan hale gelmesi gerektiğini ifade ederek, Türkiye´nin yapılan projelerle bu yolda ilerlediğini açıkladı.

Bütün çocukların yazılım bilgisi kazanmasını hedeflediklerini ifade eden Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesinden itibaren bütün çocuklarımıza yazılım bilgisi kazandırılmasını çok sıradan bir iş olarak, sanki ´suyun içine sızmış şeker´ gibi vermeyi arzuluyoruz. İnşallah bunu Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştireceğiz.

Türkiye´de birçok proje üretildiğini ama hepsinden etkili neticeler alınamadığını söyleyen Selçuk, "Bu projeye baktığımda, projenin kendisi var, eğitim kısmı var, istihdam kısmı var. Bu üçlemeyi birlikte başarabilmek asıl başarı.

Emine Erdoğan başta olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür eden Selçuk, "Bizim çocuklarımız her şeye layıktır. Biz bu coğrafyada, bu topraklarda bütün insanlığa mesajı olan bir ülkeyiz. Bu mesajımızı da eğitim vasıtasıyla çok güçlü şekilde vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER