Kışlıkları hazırlayın, soğuk hava kapıda!

Meteoroloji yılın ilk karı için tarih verdi: Kışlıkları hazırlayın, soğuk hava kapıda!

Kışlıkları hazırlayın, soğuk hava kapıda!

Eylül ayıyla birlikte hava sıcaklıklarının bir anda düşmesi uzmanları harekete geçirdi, 'kışlık kıyafetlerinizi hazırlayın' uyarısı gelmeye devam ediyor. Hafta sonu itibarıyla sıcaklıkların 15 derece birden düşmesi beklenirken Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten yılın ilk kar yağışı için tarih verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre illerde bugünkü hava durumu tahmini belli oldu. Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini, yaşanması olası yağışları ve sağanağı bildirerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Uzmanlar bu yıl kış aylarının çok sert geçeceği yönünde sık sık uyarılarda bulunurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü şimdiden kar yağışının ne zaman geleceğine ilişkin tarih verdi.

ULUDAĞ BEYAZA BÜRÜNECEK

Hafta sonu itibarıyla hava sıcaklığının 15 derece birden düşecek olmasıyla vatandaşlar yılın ilk karı ne zaman yağacağını merak ediyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten paylaşımlarında Uludağ'a bu yıl karın ilk kez düşeceği tarihi verdi.

YILIN İLK KAR YAĞIŞI İÇİN TARİH VERİLDİ

Ökten, "Uludağ'da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor. Geçen sene 23 Eylül'de ilk kar yağmıştı. Bu sene 22 Eylül'de düşecek. Perşembe, Cuma ve Cumartesi kar aralıklarla devam edecek. Gündüz sıcaklık sıfırın üzerinde olacağından kar cıvık olacak..." sözlerini kullandı

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER