Meteoroloji, Çarşambadan Sonrasına Dikkat Çekti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık yayımladığı rapora göre, ülkeyi etkisi altına alan sağanak yağışın, cumartesi günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

Meteoroloji, Çarşambadan Sonrasına Dikkat Çekti

Meteoroloji, haftalık hava durumu tahmini raporunu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre; sağanak yağışın çarşamba günü yurdu terk etmesi bekleniyor. Perşembe ve cuma günlerinin ise yurt genelinde güneşli havanın etkisini göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son rapora göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege ve İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz Bölgesi, Akdeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Karadeniz kıyı kesiminde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, yağış alan yerlerde mevsim normallerinin biraz altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Karadeniz Bölgesi kıyı kesiminde yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER