Meteoroloji'den 19 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji'den 19 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli yağış geliyor

Meteoroloji'den 19 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgelerinde beklenen kuvvetli yağış ve fırtına sebebiyle 19 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Yetkililer ise, Meteoroloji'nin işaret ettiği hava olayları nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara tedbir alma çağrısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğusunda kuvvetli, Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak yağmur yağacak.

SAĞANAK VE FIRTINA UYARISI

Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu'nun iç ve batı kesimleri için kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas'ın doğu çevreleri için fırtına uyarısında bulunuldu.

Bugün akşam saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu'nun iç ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Sabah erken saatlerde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas'ın doğu çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtınanın meydana geleceği tahmin ediliyor.

Hava olayının ertesi gün gece saatlerine kadar süreceği öngörülüyor.

19 İL İÇİN SARI VE TURUNCU KOD

MGM'den Bolu, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce için turuncu kodlu uyarı yapılırken, Bilecik, Bingöl, Bursa, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Sivas, Tokat, Tunceli ve Bayburt için de sarı kodlu uyarı yapıldı.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER