Meteoroloji'den Sıcaklık Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 27 Ağustos verilerine göre ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek. Öte yandan bugün bazı bölgelerde hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerinde olması bekleniyor.

Meteoroloji'den Sıcaklık Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, kuzey kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç ve kuzeybatı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin Maksimum Sıcaklık Tahmin Haritası'na göre Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Eskişehir ve Bilecik'te bugün sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyretmesi bekleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER