10 ilde üniversite eğitimlerine ara verildi

Kahramanmaraş'taki 7.4 şiddetindeki depremin ardından YÖK'den açıklama geldi. YÖK, Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye'de ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı. Kampüslerin ise vatandaşların hizmetine açılacağı duyuruldu.

10 ilde üniversite eğitimlerine ara verildi

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) bugün yapılan yazılı açıklamada, Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem nedeniyle, Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerindeki yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu.

YÖK açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

VATANDAŞLAR ÜNİVERSİTE İMKANLARINDAN FAYDALANACAK

Bu bölgede yaşayan ve diğer illerdeki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri arasındaki sınav ve devam konularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır. Söz konusu illerdeki üniversitelerin tıp fakültelerinin 6. sınıfları ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıfları bu karar kapsamı dışındadır.

Bölge ve civar illerdeki üniversite hastanelerimizin acil ve yoğun bakım birimleri vatandaşlarımızın hizmetine açık olup, kapasitelerinin artırılmasıyla ilgili gerekli tedbirler alınmıştır. Bu illerdeki yükseköğretim kurumlarımızın bulunduğu kampüslerde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından eğitim öğretime başlanması konusunda ayrıca açıklama yapılacaktır.

Ayrıca depremden etkilenen illerimizde evleri hasar gören vatandaşlarımızın AFAD koordinasyonunda üniversite imkânlarından yararlanmaları sağlanacaktır. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER