2018 YKS Ek Tercih ve Yerleştirme Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

2018 YKS Ek tercih işlemlerini tamamlayan öğrenciler neticelerin açıklanacağı tarihi bekleyişe geçti. 

2018 YKS Ek Tercih ve Yerleştirme Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM, ek tercih neticelerin açıklanacağı tarih henüz duyurmadı. Fakat, YKS Ek yerleştirme neticelerine göre kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtları 1-5 Ekim tarihleri arasında yapacak. 2018 YKS ek tercih neticeleri tercih sürecinin sona ermesinden sonra 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULUYOR?

Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek

ÜNİVERSİTE KAYITLARI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş fakat alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

Adaylar askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER