5. Sosyal Bilimler Eğitimi Kongresi

Sosyal Bilimler ile hayat arasında gerçek ve görünür etkileşim imkanları yaratmak ve bu uğraşı gelenekselleştirmek amacıyla 13-16 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara'da 5. Sosyal Bilimler Eğitimi Kongresi düzenleniyor

5. Sosyal Bilimler Eğitimi Kongresi
KONGREYE DAVET


Değerli Eğitimciler,

Üniversitelerimizle iş birliği halinde iki yılda bir geleneksel olarak yaptığımız “Ulusal Fen Bilimleri ve Matematik Eğitimi Kongresi”ne paralel olarak, ilkini 2003 yılında başlattığımız “Sosyal Bilimler Eğitimi Kongresi”nin 5’incisini, 13-16 Ekim 2011 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi iş birliğinde ve ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştireceğiz.

Ulusal eğitim sistemimize katkı sağlamak amacıyla bu kongrelerde, ilk ve ortaöğretimde çeşitli alanlara yönelik verilen eğitimlerle ilgili araştırmalar yapılması ve bu alanlara nitelikli öğretmen yetiştirilmesi konularını da tartışmayı hedeflemekteyiz.

Bu nedenle, kongreye üniversitelerimizin değerli akademisyenlerinin yanı sıra Bakanlığımıza bağlı kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerimizin de katılımlarını beklemekteyiz.

Bilimsel ve kişisel katkılarınızla 2011 Ekim ayında Ankara’nın güzel sonbaharında buluşmak dileğiyle…

  Ömer BALIBEY

 Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi

            Genel Müdürü

 

NOT: Kongre hakkında geniş bilgi için http://www.usbek5.gazi.edu.tr/?Pg=1tıklayınız


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER