Aksaray'da öğrencisini dövdüğü için görevden alınan öğretmenin yeni görevi belli oldu

Aksaray'da Şehit Salih Aksu okulundaki Ali Rıza Y. adındaki öğretmenin bir öğrenciyi koridorda hem tokat hem de yumruk atarak dövmesi infial yaratmış, korkunç olay günlerce konuşulmuştu. Öğretmenlikten alınan Ali Rıza Y.'nin Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapacağı bildirildi.

Aksaray'da öğrencisini dövdüğü için görevden alınan öğretmenin yeni görevi belli oldu

Ali Rıza Y. adındaki matematik öğretmeni, 14 Aralık 2021’de Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde yer alan Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda ders sırasında 5'inci sınıf öğrencisi T.K.'yi sınıftan çıkararak, koridorda tokat ve yumruk atarak dövdü, boğazını sıktı.

Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak dayak yiyen öğrenciyi, meslektaşı Ali Rıza Y.'nin elinden kurtardı.

ÖĞRENCİYİ ALT KATA İNDİRİP TEKME TOKAT DÖVDÜ

Sonrasında diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE MEMURLUK YAPACAK

İnfial yaratan olay sonrası Ali Rıza Y.'nin öğretmenlikten alındığı açıklanmıştı. Söz konusu kişinin Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapacağı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

9 KEZ TOKAT ATMIŞ

1,5 yıla kadar hapis cezası istenen Ali Rıza Y.'nin, öğrenciye 9 kez tokat attığı, iddianamede belirtildi. Ortaköy Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Ali Rıza Y.'nin ifadesi de yer aldı. T.K.'nin kendisine 'deli' dediğini ve küfrettiğini ileri süren Ali Rıza Y., "Derse başlamadan önce bir öğrenci yanıma gelip, T.K.'nin Gülcan hocaya 'Ali Rıza hoca deli' dediğini söyledi. T.K. 1 hafta önce de benim hakkımda sınıfta sigara içtiğim ve öğrencilere küfrettiğim yönünde söylentiler çıkardı. Bu nedenle okul yönetimi ile aram bozuldu. Olay günü T.K.'ye özel olarak bu yaptıklarını sormak için koridora çıkarıp, konuşmak istedim. Birkaç kez mağdurun yüzüne tokat attım. Amacım; mağdurun sürekli yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmesini engellemekti. Öğrenciye 'Sen benim hakkımda yalan, yanlış şeyleri nasıl söylersin' diye bağırdım" dedi.

''BİPOLAR BOZUKLUĞUM VAR, İLAÇ KULLANIYORUM''

Ali Rıza T., ifadesinde, attığı tokatların ardından T.K.'nin burnunun kanadığını belirterek, olaydan pişman olduğunu söyledi. İfadesinde, epilepsi hastası olduğunu aktaran Ali Rıza T., kendisinde bipolar bozukluk olduğunu, ilaç kullandığını ve olayı anlık sinirlenme sonucu ile yaptığını söyledi.

'ÖĞRENCİNİN BURNUNDAN KAN AKIYORDU'

T.K.'yi meslektaşı Ali Rıza Y.'nin elinden alan Gülcan Ünlü'nün ifadesi de iddianamede yer aldı. Ünlü, koridordan gelen gürültü ile sınıftan çıktığını belirterek, "Matematik öğretmeni Ali Rıza Y.'nin okul öğrencilerinden T.K.'ye 'Neden böyle yapıyorsun?' diye bağırdığını duyunca yanlarına gittim. Ali Rıza Y.'ye 'Hocam, neden böyle yapıyorsun?' diye sordum. Öğretmen Ali Rıza Y. de 'Bu çocuk, bana iftira atıyor. Benim hakkımda sınıfta sigara içtiğim, ders işlemediğim, küfrettiğim yönünde iftiralar atıyor. Bunların hiçbirini yapmadım. Bana ana avrat küfrediyormuş. Bu yüzden talebeyi uyarıyorum' dedi. O sırada öğrencinin burnundan kan akıyordu" diye konuştu.

MYNET.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER