ANKARA'DA BOŞ BULUNAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KADROLARINA REKOR BAŞVURU

ANKARA'DA BOŞ BULUNAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KADROLARINA 215 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU

ANKARA'DA BOŞ BULUNAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KADROLARINA REKOR BAŞVURU
Edinmiş olduğumuz bilgilere göre  MEB şube müdürlüğü mülakat sınavını kazanan ve 80 puanın üzerinde not alan, MEB taşra teşkilatlarında çalışan öğretmenlerin Ankara'da  güzel bir statüde çalışmak ve yerleşmek isteyen yüzlerce eğitimci Ankara'da şube müdürü olmak için başvuruda bulunulduğu öğrenildi. özellikle iç anadolu ve güney doğu Anadolu dan yoğun bir başvuruların yapıldığı bilgisine ulaşıldı.Sitemize mail atan onlarca kişi ise Ankara'da 88 ve üstü puan alan kaç kişinin olduğunu sormaktadırlar.
Şube müdürlüğü başvuruların yoğunluk kazanacağı son iki günde 600′ün üzerinde eğitimcinin Ankara'da şube müdürü olmak için başvuru yapması bekleniyor.  Ankara'da boş bulunan 36 kadroya yoğun baş vuru beklenmesi nedeniyle  92 ve 94 arasında puan alanların atanamayacağı endişesi yaşanıyor. taşradan baş vuruda bulunan adayların büyük çoğunluğunun 94.60 puan üzerinde olan adayların başvuruda bulunduğu ifade edilirken tercih sayısının azlığından yakınan adaylar adil bir yerleştirme için tercih sayısının hiç değilse 16 ya çıkarılmasını istemektedirler
Ankara'da boş bulunan 36 kadroya taşradan yüzlerce kişinin talip olması ise düşündürücüdür. Ankara'da çalışmak isteyen eğitimcilerimizin büyük bir kısmının asıl amacının Ankara'ya yerleşmek amacı ile tercih edeceklerini ifade etmeleri de düşündürücüdür.
Ankara'daki şube müdürü adayları tedirgin
Ankara'da yaşayıpta şube müdürlüğü mülakat sınavını kazanan 275 kişi endişeli ve tedirgin olmuş durumda. sitemize görüşlerini aktaran adaylar. ankarada bulunan tüm boş kadroların açılmadığını,bu nedenle şube müdürlüğü atamalarında şanslarının iyice azaldığını belirtirken, taşradan gelen adayların Ankara'da uyumlu çalışmalarının zor olduğunu ve bu nedenle hayal kırıkları yaşamaya hazır olmaları gerektiğini ifade ettiler. Ankara'da çalışma koşulları ve iş ilişkilerinin taşradan hatta İstanbul'dan bile çok farklı olduğunu bilerek gelmeleri gerektiğini belirttiler
Kaynak: adilismailçetinyıldı[email protected]
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz
yılmaz - 10 yıl Önce

taşradan gelip ankaraya uyum sağlayamazlar masalını unutun. İnsanoğlu her ortama uyum sağlar. Anakaradakilerinde taşraya gidip oaralara Anakaralılığı öğretmeleri gerekmezmi.

ali özkan
ali özkan - 10 yıl Önce

bu yönlendirmedir admin size yakışmadı.kimse aptal değil aksine inadına ankara yazacağım daha ciddi çalışma bekliyorum

SIRADAKİ HABER